Адже через зростаючий податковий тиск на малий та середній бізнес українські ІТ-аутсорсерси втрачають конкурентоздатність, тому змушені працювати напівлегально. А на зовнішній ринок, за оцінками експертів, працює понад 80% українських ІТ-компаній.

“Сьогодні весь бізнес ІТ, який працює на іноземний ринок, працює поза юрисдикцією України. Тобто в Україну не потрапляє жодної копійки податків. Це сьогодні мінімум мільярд доларів. Тобто ухвалення прийнятних законів в Україні дозволить дати мільярд доларів надходжень до бюджету”, - каже інвестор, засновник ряду ІТ-компаній Олександр Кардаков.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня Верховна Рада ухвалила постанову про проведення 14 грудня парламентських слухань щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції. Як сподіваються учасники ринку, в результаті парламентарі внесуть зміни до Податкового кодексу, скасувавши для галузі ПДВ та знизивши тиск на зарплати програмістів. Досі такі ініціативи представників галузі блокувалися Мінфіном.