Про це сказав народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький після засідання фракції, повідомляє 24 канал.

Варто знати: Місія МВФ приїде в Україну наступного тижня

На зустрічі також були присутні президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук, міністерка фінансів Оксана Маркарова та генпрокурор Руслан Рябошапка.

Водночас голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, коментуючи питання підготовки бюджету, заявив – субвенції для регіонів розподілятимуть​ справедливо.

Потрібно зробити прозорі критерії, як області та регіони можуть отримувати субвенції, щоб це було об’єктивно,
– сказав він.

Окрім проєкту бюджету, нардепи також обговорювали організаційні питання парламентської діяльності.

Зазначимо, про наміри Кабміну зробити усе вчасно напередодні заявляла і міністерка фінансів Оксана Маркарова. Вона наголошувала, що кожен міністр по своїй зоні відповідальності повинен мати право внести значні правки у бюджет.

Ще на початку серпня Маркарова заявляла, що проєкт бюджету перебуває на фінальній стадії.

Окрім того, в уряді планують включити до розрахунку бюджету на наступний рік ініціативи президента Зеленського щодо легалізації грального бізнесу та видобутку бурштину. Вплив цих ініціатив на бюджет наступного року вже прораховують у Мінфіні.

Як ухвалюють проєкт бюджету?

Законопроєкт про державний бюджет на наступний рік складає Міністерство фінансів. Потім його виносять на розгляд уряду, який має підтвердити цей документ. Після цього він йде до Верховної Ради у вигляді законопроєкту.

У Раді бюджет розглядають трьома читаннями: між першим і другим до нього можуть вносити поправки. Коли за бюджет проголосують депутати після третього читання, підпишуть спікер та президент і опублікують в офіційній пресі уряду, він стає законом.