Повідомлення про "пуск" з'явилося у пропагандистському виданні "ТАСС". Хоча жодних деталей щодо часу, дати та можливого місця подій не розкривають, передає 24 Канал.
Дивіться також У перші дні вторгнення росіяни вразили 20% об'єктів авіації ЗСУ, – Буданов
Що заявили пропагандисти
Кремлівські пропагандисти, посилаючись на власні джерела, заявили, що буцімто здійснили пуски аеробалістичних ракет "Кинджал" з літака Су-34. Хоча жодного підтвердження таким гучним заявам не надали, проте "екіпаж уже представили до державних нагород".
Літак Су-34 застосував гіперзвукову ракету "Кинджал" у ході СВО. Перший екіпаж, який успішно виконав таке завдання, був представлений до держнагород,
– мовиться у заяві пропагандистів.
Чи можливо це взагалі
Росіяни здійснюють пуски "Кинджалів" лише з винищувача МіГ-31К. Якщо росіяни дійсно змогли запустити гіперзвукову ракету з літака Су-34, то це в теорії може означати розширення можливостей росіян застосовувати "Кинджали" у війні проти України. Проте варто враховувати, що ця заява може видатися черговим фейком росіян й на це може вказувати кілька факторів.
По-перше, "Кинджали" можуть переносити не всі літаки, адже маса ракети 4,2 тонни. Крім того, можливість пуску залежить також і від швидкості літака-носія. Цим характеристикам відповідає МіГ-31К, який і використовують росіяни. Під час польоту він набирає швидкість до 3 000 кілометрів на годину, а бойове навантаження сягає 9 тонн. Проте навіть у цьому випадку екіпаж знімає "зайве" бортове обладнання й може переносити лише одну гіперзвукову ракету.
Проте характеристики винищувача Су-34 не підходять для можливих пусків "Кинджалів". Цей тип бортів може летіти максимум 1 900 кілометрів на годину, а максимальне бойове навантаження не може перевищувати 8 тонн. Разом з тим, навантаження може бути меншим – до 4 тонн, якщо літак має повний бак пального. Тому навіть теоретично Су-34 не зміг би бути носієм "Кинджалів".
Серед російської авіації під носій гіперзвукових ракет могли адаптувати хіба що Су-57. Проте й у цьому випадку росіяни мали б спочатку розробити меншу версію "Кинджалів", а потім – адаптувати її під Су-57.