Про це в ефірі 24 Каналу заявив громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін. Він додав, що деякі варіанти, які пропонує Китай, є вкрай невигідними для України.

Дивіться також Росія не отримала від Китаю бажане: в ISW проаналізували зустріч Путіна та Сі в Москві

Китай не хоче втратити країни Заходу

За його словами, Китай підготував кілька варіантів, які він пропонуватиме Росії та Україні для врегулювання конфлікту. Серед них найгіршим є той, за яким Китай розпочне постачання військової допомоги Росії та суттєво розширить свою підтримку країні-агресору. Хоча цей сценарій він вважає малоймовірним.

"Фабрика під назвою – Китайська народна республіка, точне не зацікавлена втратити західних партнерів – Європу та США, з якими має найбільший товарообіг. Але не відомо, наскільки довго це може тривати. Все більше і більше західних компаній згортають своє виробництво у Китаї та повертаються у США", – зазначив Рашкін.

Яка справжня мета візиту Сі Цзіньпіна до Росії – пояснює американський політик: дивитись відео

Він додав, що Китай позиціонує себе як країну, яка може допомогти врегулювати конфлікти між країнами дипломатичним шляхом. Як приклад, політик навів посередництво Китаю у вирішенні конфлікту між Саудівською Аравією та Іраном.

"У них є певні успіхи і вони сподіваються посадити за стіл перемовин Росію та Україну. Це також виглядає як один з найбільш поганих варіантів, що означав би заморожування конфлікту, за прикладом Північної та Південної Кореї й жодна зі сторін до цього не готова зараз", – наголосив Рашкін.

Чим слабша Росія, тим більше вона залежить від Китаю

Юрій Рашкін розповів, що заморожування конфлікту означатиме те, що Росія залишить за собою окуповані території, а це не відповідає інтересам України та країн Заходу. За його словами, раніше Європа намагалась не допустити збільшення залежності Росії від Китаю.

Але чим слабша Росія, тим більше вона залежить від Китаю,
– наголосив він.

На його думку, якби китайський лідер Сі Цзіньпін звернувся до Путіна з вимогою закінчити війну, то це було б найкращим варіантом для України. Водночас надання Росії допомоги, посилило б конфронтацію зі США.

"Хороший варіант, якби Сі Цзіньпін сказав: Володя (Владімір Путін – 24 Канал) сил у тебе нема, армія слабка, згортай цю справу і гайда до нас у Китай, будеш жити як свій", – додав політик.

Головне про візит Сі Цзіньпіна до Москви

  • США сподіваються, що китайський лідер Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним виступить за припинення війни в Україні, з повним виведенням російських військ з окупованих територій.
  • Американський Інститут вивчення війни каже, що Москві запропонували більш стримане бачення російсько-китайських відносин, ніж те, якого, ймовірно, прагнув Путін.
  • Політолог Ігор Рейтерович припускає, що Сі Цзіньпін може не дійти згоди з російським диктатором щодо "правильного" трактування "мирного плану". У такому випадку це буде доволі вигідно Україні та можна буде розраховувати на діалог з китайською стороною.