Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. За його словами, все ж очікувати рішучих заяв від Сі Цзіньпіна після візиту до Москви не варто.

Дивіться також Білий дім застеріг Сі Цзіньпіна від схвалення запропонованого Путіним "мирного плану"

На що може вплинути Китай

Ігор Рейтерович пояснив, що президент Китаю може випросити у Путіна поступки щодо гарантії продовження зернової угоди. Також у призмі їхніх взаємин можна говорити про компроміс щодо обстрілів критичної інфраструктури України.

Але ми ж повинні розуміти, що цього недостатньо. Це ж не скасує того факту, що частина наших територій є наразі тимчасово окупованими,
– переконаний він.

На його думку, єдиною ключовою поступкою є змусити Путіна повністю забратися з України.

"Ми ж реалісти й розуміємо, що цього наразі не буде. Не так складаються поки обставини для того ж Китаю, щоб вони про це говорили", – підкреслив політолог.

За його словами, все ж китайська влада може схилити до такого рішення Кремль, втім за доволі невигідних для України умов. Мовиться про створення чогось на кшталт Мінських домовленостей.

Ігор Рейтерович пояснив, про які поступки могли домовитися Китай та Росія: дивіться відео

За яких умов гру вестиме Україна

Ігор Рейтерович розказав, що ані Україну, ані США такі умови, звісно, не влаштовують.

"Це об'єктивно вигідно Росії та вигідно певною мірою Китаю, тому якісь серйозні та кардинальні поступки навряд чи з'являться одразу після візиту, але може бути спроба пограти в ігри "ми про щось там домовилися" або як на Сході люблять говорити про "стратегію маленьких кроків", – зосередив увагу він.

На його думку, наразі Китаю потрібна перерва.

Нам треба бути готовими до того, що ніяких кардинальних заяв та пропозицій до України з боку Китаю не буде,
– підкреслив він.

Рейтерович переконаний, що важливим залишається те, як протрактують перший пункт "мирного плану" Сі Цзіньпін та Путін.

"Якщо в них по ньому будуть розбіжності, то це для нас шанс в принципі почати свою гру й свою лінію якихось взаємовідносин з Китаєм", – розповів він.

Політолог зауважив, що все ж є побоювання, що Сі Цзіньпін не матиме остаточної відповіді, як саме мають бути виведені російські війська з України – на державні кордони 1991 року чи просто залишаться на лінії фронту.

Візит Сі Цзіньпіна до Москви: коротко

  • У рамках підготовки до візиту лідера Китаю у Росію Владімір Путін видав цілу статтю про російсько-китайські відносини. У ній диктатор каже, що відносини Росії та КНР побудовані на "довірі, повазі до суверенітету та інтересів одне одного".
  • Народний депутат України Олег Дунда припустив, що під час візиту до Москви Сі Цзіньпін, найімовірніше, розв'язуватиме питання стосовно повного контролю над Росією.
  • Політтехнолог Юрій Подорожній зазначив, що Китаю вигідна ослаблена Росія. Водночас Пекін і надалі підтримує Москву, оскільки вона йому потрібна як "буфер" у протистоянні зі США.