Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен. За його словами, після візиту міністра оборони Китаю Лі Шанфу багато аналітиків почали гадати, чи дійсно Пекін почне постачати зброю Москві. Однак тут потрібно глянути на ситуацію під іншим кутом.

До теми Китай готовий співпрацювати з Росією і шукати спосіб врегулювання "кризи в Україні", – МЗС

Чи постачатиме Китаю зброю для Росії

Як наголосив Тизенгаузен, головне – зрозуміти, якою Китай хоче бачити Росію. Тоді стане зрозуміло, чи дійсно Пекін готовий сильно підтримувати окупантів.

Яка Росія потрібна Китаю? Перше – вона має бути територіально цілісною. Друге – має бути наскрізь корумпованою, що вже є. Тоді легше за все домовитися. Також Китаю потрібна ослаблена санкціями Росія. Тоді Москва втрачає ринки і переходить із Заходу на Схід. Чим більший санкційний тиск – тим дешевша ціна на російські ресурси,
– зазначив Тизенгаузен.

Тут йдеться не лише про нафту й газ. Але й про ядерне паливо та інші ресурси. Натомість Китаю потрібно достатньо тонко грати з допомогою Росії. Адже можна дійти до того, що проти самого Пекіна запровадять санкції.

Чи буде Китай допомагати Росії у війні – думка Тизенгаузена: дивіться відео

Тому, на думку Тизенгаузена, Китай може постачати Росії певні військові товари на кшталт сухпайків, бронежилетів чи військової форми. Але не щось серйозніше.

Навряд чи Китай надасть Росії суттєву допомогу. Хоч там хитро сформували свою політику щодо війни – не допомагаємо жодній стороні у війні. Але нічого не заважає Китаю щось продати в одну з країн Африки, звідки все потім потрапить до Росії. Та Китай не буде надавати Росії серйозну допомогу,
– вважає Тизенгаузен.

Міністр оборони Китаю приїхав до Росії: коротко

  • Глава Міноборони Китаю Лі Шінфу 16 квітня зустрівся з російським диктатором Владіміром Путіним та його посіпакою Сєргєєм Шойгу. Вони там розповідали про співпрацю Китаю і Росії та її "важливості для світу".
  • Шінфу почав розповідати, що співпраця Китаю та Росію "розвивається дуже добре". Також вони нібито роблять "внесок у забезпеченні регіональної безпеки".
  • Раніше в американському Інституті вивчення війни зазначили, що Путін не зміг досягнути необмеженого двостороннього партнерства з Китаєм під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви.