Про це розповів 24 Каналу політолог Ігор Рейтерович, зазначивши, що Китай не може повністю обірвати зв'язки з Росією. Сі Цзіньпін розуміє, що росіяни можуть стати некерованими й робити те, що не влаштовує Китай.
Дивіться також Пекін закликає до діалогу: Сі на зустрічі з Шольцом підтримав ідею мирної конференції
Позиція Китаю
Політолог припустив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю. Китай цього панічно боїться, бо для них це страшний прецедент.
Китай має дуже слабкий ядерний потенціал порівняно з Росією чи США. Йому не потрібна така історія. Тому Китай тримає Росію на короткому повідку,
– сказав Ігор Рейтерович.
Економічна вигода
Сі Цзіньпін має серйозну економічну вигоду для своєї країни, підтримуючи зв’язки з Кремлем. Він експлуатує та прив’язує до себе Росію.
Китайський лідер веде перемовини з Європейським Союзом та США, але й одночасно передає сигнали Росії про те, що він на її боці. Китай говорить, що війна повинна завершитись так, щоб і Україна, і Росія були задоволені, щоб досягти "справедливого" миру для обох сторін.
Це позиція Китаю, яка не змінюється десятиліттями. Її треба враховувати, але завжди є шанс цю позицію змінити й зробити так, щоб він (Китай – 24 Канал) більш прихильно ставився до європейських ініціатив, ніж до Росії,
– підкреслив Рейтерович.
Відносини Китаю та Росії
- Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї висловив підтримку ініціативи про скликання міжнародної конференції щодо України. Він вважає, що Росія має також долучитись до цієї конференції. Ван Ї висловив надію на швидке припинення вогню та завершення конфлікту, про що повідомив після зустрічі з главою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим.
- Китай старається мати нейтральну позицію щодо повномасштабної війни, яку веде Росія проти України. Однак спостерігаємо ознаки, що Пекін посилює свої зв'язки з Москвою. За даними видання Bloomberg, Китай надав Росії супутникові зображення для військових цілей.
- Китай висловив думку, що у конфлікті між Росією та Україною не повинно бути переможців чи переможених. Китайський лідер хоче зберегти "нормальні" стосунки між Китаєм та Росією.