Протягом декількох років КНР є найбільшим інвестором у гірничодобувну промисловість, сільське господарство, енергетику та будівельну галузь Зімбабве, пише The Guardian.
Читайте також: Військовий переворот у Зімбабве: наслідки для країни та подальша доля диктатора Мугабе
Окрім того, саме Китай фінансував і озброював партизанські сили, які 37 років тому привели до перемоги Роберта Мугабе, 93-річного диктатора Зімбабве, затриманого збройними силами у вівторок вночі.
На те, що Сі Цзіньпін міг дати "зелене світло" військовому перевороту у Зімбабве вказує і той факт, що Еммерсон Мнангагва, колишній віце-президент Зімбабве, є давнім "другом Китаю", зауважує автор публікації. Мнангагва пройшов ідеологічне і військове навчання в Пекіні та Нанкіні у 1960-их.
Саме колишнього віце-президента Зімбабве підозрюють у змові щодо повалення диктатури Мугабе і вважають найвірогіднішим наступником чинного президента.
Для Китаю у Зімбабве занадто багато стоїть на кону, тому лідер КНР певний час спостерігав за внутрішньою боротьбою режиму Мугабе та економічною кризою в країні, обережно зважуючи свої позиції, прокоментував для британської газети викладач Пекінського педагогічного університету Ван Сіньсун.
Читайте також: Військове повстання у Зімбабве: президент країни рішуче відмовився йти у відставку
На думку вченого, Китай може спробувати забезпечити мирну передачу влади за допомогою переговорів і економічного тиску, поки 93-річний Мугабе ще досить активний, аби прийняти таке важливе рішення, йдеться у статті.
Нагадаємо, про можливість військового перевороту у Зімбабве заговорили 14 листопада, коли головнокомандувач зімбабвійських збройних сил Костянтино Чівенга пред'явив керівництву країни ультиматум з чотирма вимогами.
Згодом військові зайшли у столицю Зімбабве Хараре, захопивши штаб-квартиру і взявши під контроль державну телерадіокомпанію ZBC. 15 листопада під варту військових потрапив і 93-річний диктатор Роберт Магуре разом зі своєю дружиною Грейс.