Дії солдат, які мають всі ознаки військового перевороту, можуть мати колосальні наслідки для Зімбабве і Африки у момент максимального загострення суперництва політичних систем на цьому континенті.

Читайте також: Військове повстання у Зімбабве: чому армія пішла проти чинної влади

Спроба військових підрозділів Зімбабве захопити владу в країні, ймовірно, символізує кінець правління її 93-річного диктатора Роберта Мугабе, пише The Wall Street Journal.

Генерали вважають свої дії не переворотом, а "відновленням порядку", однак зімбабвійський лідер та його дружина Грейс Мугабе "фактично стали бранцями після нічної операції, яка, на думку експертів і західних дипломатів, може знаменувати зміщення президента" Зімбабве, йдеться у статті.

Поштовхом до військового повстання могло стати звільнення Еммерсона Мнангагви з поста віце-президент Зімбабве, а також спроба Мугабе зробити свою дружину Грейс віце-президентом, а потім і наступником влади у Зімбабве.

Щодо внутрішньополітичних наслідків, то повалення режиму Мугабе, який 37 років правив країною,не дає жодного приводу для святкування у Зімбабве, зауважує Леонід Бершидський у своїй колонці на Bloomberg.

На думку оглядача, ні Грейс Мугабе, з урахуванням її бурхливого темпераменту і любові до розкоші, ні 75-річного Мнангагву не можна вважати більш прийнятним варіантом для ролі правителя.

Західні спостерігачі, як зазначає блогер, називають звільненого віце-президента Зімбабве жорстокою і злою людиною.

Таким чином, Зімбабве, яке зіткнулося з насильством та економічними проблемами під час правління Мугабе, не може очікувати чогось особливого від втручання військових. Такого роду зміни, що виникли в результаті палацових інтриг, а не народного опору, не дозволяють сподіватися на якісь зміни, і ситуація може погіршитися. Новий диктатор намагатиметься переконати всіх у тому, що він краще захищений від переворотів, ніж його попередник, і це може призвести до більшої кількості репресій всередині країни,
– констатує автор статті.

Нагадаємо, про можливість військового перевороту у Зімбабве заговорили 14 листопада, коли головнокомандувач зімбабвійських збройних сил Костянтино Чівенга пред'явив керівництву країни ультиматум з чотирма вимогами.

Згодом військові зайшли у столицю Зімбабве Хараре, захопивши штаб-квартиру і взявши під контроль державну телерадіокомпанію ZBC. 15 листопада під варту військових потрапив і 93-річний диктатор Роберт Магуре разом зі своєю дружиною Грейс.