Про це 24 Каналу розповів полковник британської армії у відставці Річард Кемп, зазначивши, що така подія показує вразливість КНР. Він пригадав подібний інцидент, який трапився із російським атомним підводним човном "Курськ".

Дивіться також Ефект доміно та загроза Китаю: як Британія віддає "останню колонію в Африці" та чому це важливо

"Обидві країни начебто вважають себе дуже сильними, але такі випадки показують їхню слабкість", – сказав Річард Кемп.

Переоцінені можливості

Полковник британської армії у відставці зауважив, що на Заході часто помилково думають, що Росія, Китай та Іран – це військові гіганти, проте є багато ознак, що часто це хибні переконання.

Під час початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ми бачили провал політичної волі на Заході. Це призвело до дуже боязкої реакції на те, що робить Росія,
– підкреслив він.

Річард Кемп вважає, що Захід не змінив своїх поглядів від початку війни в Україні. На жаль, там поки не розуміють, що "умиротворення – провокує, а сила – стримує".

Неправильно також і недооцінювати свого ворога, але й небезпечно переоцінювати його. Наприклад, якщо спалахне конфлікт з Китаєм, то європейцям доведеться взяти на себе частину тягаря у Європі, адже США витрачатимуть велику кількість ресурсів на відносини з Пекіном. А Захід до цього не готовий,
– зазначив полковник британської армії у відставці.

Він додав, що поєднання недооцінки та переоцінки своїх ворогів може призвести до проблем у майбутньому.

Чому ж затонув підводний човен Китаю


Американська розвідка повідомляє, що китайська атомна субмарина затонула невдовзі після спуску на воду через технічну аварію. Причиною катастрофи могли стати проблеми з обладнанням або конструкцією нового підводного човна. Це викликає сумніви про якість та підготовку китайської оборонної промисловості.