Журналісти видання CBS News зазначили, що не зрозуміло, чи є передача цієї зброї частиною довгострокового ланцюжка постачання чи більш обмеженою партією. Крім того, наразі невідомо, що Північна Корея отримує в обмін на зброю.
До теми Пропутінської коаліції не існує: як Росія знаходить тих, хто їй допомагає
КНДР вже постачає в Росію артилерію
Журналісти зазначили, що військова підтримка Північною Кореєю Москви отримала свою кульмінацію після зустрічі Кім Чен Ин з Путіним у Владивостоці. Під час візиту Кім сказав Путіну, що він може розраховувати на "повну та беззастережну підтримку» Північної Кореї у священній боротьбі Росії". Очевидно він мав на увазі війну проти України.
Журналісти зазначили, що за це Кім, імовірно, попросив у Путіна кошти та їжу для підтримки анемічної економіки Північної Кореї. Також в обмін на артилерію КНДР, певно, отримає зброю та космічні технології.
Напередодні зустрічі Путіна і Кім Чен Ина високопоставлений південнокорейський чиновник висловив стурбованість щодо потенційних придбань технологій північнокорейським лідером Кімом. Сеул особливо стурбований тим, що Кім Чен Ин може шукати російську допомогу в розробці атомних підводних човнів, передових ракет і супутників, на додаток до співпраці у сфері звичайних озброєнь.
Чиновник також попередив про потенційні наслідки, якщо відносини між Росією та Північною Кореєю будуть посилюватися. Підкреслюючи серйозність ситуації, він зазначив, що такі поглиблені зв'язки не тільки дозволять північнокорейському лідеру створювати загрозу для Південної Кореї та Японії, але й для світової спільноти в цілому.
Після саміту президент Росії Володимир Путін натякнув на потенційну військову співпрацю з північнокорейським лідером Кім Чен Ином. Зрештою це вилилося у передачу артилерії російській армії.
Що відомо про домовленості Путіна і Кім Чен Ина
- Південнокорейські ЗМІ 11 вересня повідомили, що Кім Чен Ин, лідер Корейської Народно-Демократичної Республіки, виїхав із Пхеньяна до Владивостока. Метою його візиту є значна зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним.
- До цього журналісти The New York Times наголосили, що в центрі дискусій серед політиків буде ймовірне постачання зброї з Північної Кореї до Росії. Головною метою президента Путіна було придбання артилерійських снарядів і протитанкових ракет у КНДР.
- Водночас КНДР прагне отримати від Росії певні преференції у матеріалах чи грошах. Це може бути зерно, нафта, військові технології, а також тверда валюта як оплата.
- Зрештою Кім Чен Ин назвав війну Росії проти України "священною" і сказав, що хоче розвивати нові довгострокові відносини із Москвою.