Для Путіна важливо показати, що він залишається серйозним політиком, а світ нібито слухає його виступи, затамувавши подих. Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко, додавши, що таку картинку малюють кремлівські пропагандисти, а насправді союзників у Путіна практично немає.

Дивіться також Намагається задобрити: чому Путін страшенно боїться втратити Кадирова

Хто досі слухає очільника Кремля

Зовнішня аудиторія у Путіна невелика, але все-таки існує. Сюди Яковенко відніс Віктора Орбана, Роберта Фіцо, Марін Ле Пен, Такера Карлсона. Також не треба забувати про Глобальний Південь, зокрема Латинську Америку. Відтак у Путіна залишається і внутрішня, і зовнішня аудиторія.

Якщо говорити про політичних і воєнних союзників, то спілкуватися з путінським режимом охочих небагато. Але загалом у світі є достатня кількість людей, які з інтересом придивляються до спроб Путіна зірвати наявний світовий порядок. А сьогодні саме це він і робить,
– розповів Яковенко.

Щодо військової допомоги, то в очільника Кремля з нею дефіцит. Проте відомо про Північну Корею, Іран, також є гіпотеза, що у Росію надходить китайське озброєння, тому, на думку Яковенка, наразі не мовиться про повну військову ізоляцію.

Російський опозиційний журналіст назвав союзників Путіна: дивіться відео

Чи перебуває Росія у повній блокаді

В економічному плані повної блокади немає, адже навіть попри паливно-енергетичне ембарго, яке оголосив Захід, Росія все-таки торгує з Індією, хоч і з великими втратами для себе.

Не можу сказати, що це адекватна заміна західному ринку, але принаймні процес триває,
– підкреслив Яковенко.

Певною "перевіркою" для світу може стати голосування ООН за повернення Росії в комітет з прав людини. Тоді стане зрозумілим, наскільки путінський режим є ізольованим. Тому вже зараз російська влада інтенсивно працює над підкупом інших країн через зброю та гроші.

Ступінь ізоляції країни-агресорки не треба перебільшувати, але він зрозумілий з військового погляду. На це впливає ситуація на фронті й особливо останні події, пов'язані з Чорноморським флотом.

Україна фактично викинула Чорноморський флот з Чорного моря. Це те, з чого почалася війна – зі слів українського прикордонника на острові Зміїний, який сказав, куди має прямувати російський воєнний корабель. Фактично це й реалізували,
– наголосив Яковенко.

Ізоляцію Росії також підтверджують зустрічі у форматі "Рамштайн", адже країна-агресорка немає що цьому протиставити.

"Антипутінська коаліція гігантська, а пропутінської практично немає. У цьому плані можемо говорити про ізоляцію", – підсумував російський опозиційний журналіст.

Путін боїться виїхати за кордон: що відомо

  • Так званого російського президента Міжнародний кримінальний суд у Гаазі підозрює у незаконному вивезенні українських дітей до Росії. Відтак його можуть заарештувати на території країн, які ратифікували Римський статут. Через це Путін боїться поїздок за кордон і навіть пропустив важливий саміт БРІКС, який відбувся у ПАР. До присутніх він звертався через відеозв'язок.
  • Наприкінці серпня Путіна очікували в Туреччині, але туди він також не поїхав. Замість цього турецький президент Реджеп Ердоган навідався до Росії. Під час зустрічі сторони, зокрема обговорювали Чорноморську зернову угоду.
  • Нещодавно закритою для Путіна стала й Вірменії, з якою в російського президента колись були певні угоди. Стало відомо, що 3 жовтня ця країна також ратифікувала Римський статут, який дозволяє арештувати Путіна.