Відповідне рішення вірменський парламент ухвалив на засіданні 3 жовтня 2023 року. До цього країна запевняла, що нібито не буде арештовувати Путіна після ратифікації Римського статуту, пише 24 Канал.

Дивіться також Путін образився на ордер: Росія офіційно оголосила у розшук керівництво МКС

Що відомо про рішення уряду Вірменії

На засіданні парламенту Вірменії за ратифікацію Римського статуту проголосували 60 депутатів, 20 – були проти, не брали участі в засіданні – 12. Для ухвалення рішення було необхідно 54 голоси.

Відомо, що "за" голосували депутати правлячої фракції "Суспільний договір", своєю чергою бойкотували обговорення, покидали залу засідань та голосували проти – опозиційні депутати.

Президент Вірменії Ваагн Хачатурян 13 жовтня підписав заяву про ратифікацію Римського статуту. Також він ухвалив документ "Про визнання Республікою Вірменія юрисдикції Міжнародного кримінального суду".

Представник Вірменії з міжнародних правових питань Егіше Кіракосян заявив, що країна створює додаткові гарантії перед загрозою територіальній цілісності, яку вони вбачають з боку Азербайджану.


Країни, що ратифікували статут, позначені зеленим / Інфографіка з Вікіпедії

Як Вірменія прийшла до такого рішення

  • Вірменія підписала Римський статут ще у 1998 році, проте ратифікувала його тільки 3 жовтня 2023 року. Причина полягала в тому, що у 2004 році Конституційний суд Єревану визнав зобов'язання договору такими, які суперечать низці положень конституції, яка тоді діяла у країні.
  • У березні 2023 року Конституційний суд визнав, що Римський статут Міжнародного кримінального суду відповідає конституції Вірменії. Це рішення суду – остаточне і набрало чинності з моменту опублікування. Тоді у суді зазначили, що розглянули рішення через звернення вірменського уряду.
  • Перед ратифікацією Римського статуту вірменський прем'єр-міністр Нікол Пашинян запевнив, що нібито це ніяк не вплине на стосунки з Росією.
  • Ба більше, представник Вірменії з міжнародних правових питань Єгіше Кіракосян сказав, що арешт Путіна "не обов'язковий", адже президенти держав мають імунітет і Вірменія скерувала у Кремль угоду щодо цього питання. Цей документ передбачає, що країни надають одна одній гарантії щодо певних делікатних питань.