Про неї 24 Каналу розповів експерт Defence Express Іван Киричевський. Мовиться про те, що північнокорейські ракети мають спрощену конструкцію.
До теми Парадокс чи логічність: чому Росія отримала ракети від КНДР саме цієї зими
"Будь-яка ракета має бути масовою у виробництві, а не "аналогов нєтною". Той самий "Іскандер", де вже були спроби росіян перемудрити з його удосконаленням", – відзначив Киричевський.
Ракети від КНДР
Експерт нагадав, як у 2022 році росіяни "вдосконалювали" свої "Іскандери". Вони ставили теплові пастки, які мали б спрацьовувати в момент роботи українських Сил оборони, наприклад, зі "Стінгерів".
"Але зі "Стінгерів" ніхто стріляти не збирався. Бо це не та зброя проти балістичних ракет. Відповідно росіяни самі себе перехитрили, бо зробили дорожчим це виробництво. Відповідно не можна казати, що північнокорейські ракети мають якісь особливі характеристики щодо обходу протиракетних комплексівв", – сказав Киричевський.
Він додав, що тут питання в іншому – достатній кількості, наприклад, Patriot – їх треба більше. У свою чергу Україна могла б локалізувати у себе деяку інфраструктуру для їхнього виробництва.
Що відомо про передачу Росії балістичних ракет від КНДР
- Днями представник Південної Кореї в ООН пояснив, що передаючи балістичні ракети Росії, КНДР використовує Україну, як "випробувальний полігон". За деякими експертними оцінками, по Україні випустили ракету KN-23. Згідно з твердженнями КНДР, вона здатна доставляти ядерні боєголовки.
- Використання Росією північнокорейського озброєння є викликом для українських захисників. Це озброєння може бути низької якості, але кількість матиме вплив.
- Росія закуповує ракети в КНДР, оскільки не має достатнього власного запасу. Удари безпілотниками по території країни-агресорки дають про себе знати.
- КНДР могла передати Росії два види ракет. Це можуть бути боєприпаси до РСЗВ "Смерч". Інший вид ракет – старі Р-17 з комплексу "Ельбрус".