В ефірі телемарафону голова правління НЕК Укренерго Володимир Кудрицький зазначив, що можливі додаткові проблеми. Втім, не колапс, передає 24 Канал.

Зверніть увагу Атаки на енергетичні об'єкти, ймовірно, ще попереду, – Гуменюк попередила про загрози

"Ворог цього не досягне"

Керівник Укренерго зауважив, що саме періоди похолодання росіяни вибирали перед своїми масованими атаками. Однак, ми проходили це вже близько 20 разів.

Це, звичайно, створить нам додаткові проблеми. Але я впевнений, що це буде питання тривалості можливих перерв в енергопостачанні через пошкодження якихось об'єктів, проте колапсу в енергосистемі не відбудеться. Ворог цього не досягне,
– підкреслив Кудрицький.

Також зазначив, що низькі температури – це випробування для будь-якої енергосистеми. А для того, щоб пройти цей складний період без відключень, необхідно виконати дві умови:

  • залучити до роботи всі енергоблоки електростанцій, які зараз перебувають в поточних ремонтах,
  • у повному обсязі використати 1700 мегаватів технічної можливості імпорту, яку Укренерго відкрило наприкінці минулого року.

Голова правління Укренерго також зауважив, що українці можуть допомогти енергосистемі та енергетикам в цей складний період. Зокрема, якщо будуть ощадливо споживати електроенергію в ранкові та вечірні години, коли споживання найбільше.

Важливо В Очакові після російського удару загорівся об'єкт енергетичної інфраструктури: де немає світла

Споживання знову зростає

  • Ввечері 3 січня у компанії повідомили, що споживання електроенергії знову почало зростати. Причина – початок робочого тижня та відновлення ділової активності після свят. Окрім того похолодання, яке охопило всю територію України.
  • У середу ранковий максимум споживання о 10:40 був на 8% більшим за відповідний показник 2 січня.
  • "Таке стрімке підвищення рівня споживання створює значне додаткове навантаження на електростанції, які все ще відновлюються після масованих ракетних атак минулої зими, що може призвести до технологічних порушень", – підкреслили в Укренерго.
  • Зазначили, для того, щоб допомогти енергосистемі працювати в складних умовах, необхідно дотримуйтеся простих правил раціонального використання електроприладів упродовж дня. Зокрема, вимкніть "зайве" світло в приміщеннях, не вмикайте вдома одразу кілька потужних приладів (наприклад, бойлер, пральну машину та праску).
  • На роботі в обідню перерву, не вмикайте разом чайник та мікрохвильову піч. Якщо температура у приміщенні комфортна, вимкніть кондиціонери та обігрівачі. Також витягніть зарядні пристрої з розеток, якщо вони вже зарядили ваші ґаджети.
  • "Пам'ятайте, що кожен з нас може допомогти працювати енергосистемі збалансовано", – наголосили в Укренерго.