Він підкреслив, що нинішній закон про особливості місцевого самоврядування на окупованому Донбасі чинний лише до кінця 2019 року, тому потрібнен новий механізм, повідомляє "Новое время".

Цікаво: Формула Штайнмаєра – капітуляція України: облради та міськради масово звертаються до Зеленського

Треба знайти новий механізм, новий закон. Президент говорив, що це буде публічна позиція. Він не буде писатися в Офісі президента, парламенті чи в закритому комітеті Верховної ради. Цей закон буде писатися разом з громадськістю,
– запевнив голова парламенту.

Крім того, він вирішив заспокоїти деяких противників цього закону та наголосив, що він не передбачає федералізації України.

Внаслідок дискусії ми отримаємо якісний законопроєкт, який буде розглянуто у Верховній Раді України. Дискусія у цьому питанні повинна бутиі. Залишаючись у межах визначених червоних ліній, ми зможемо розробити таке законодавство, яке допоможе зберегти інтереси держави, повернути території і людей", – сказав Дмитро Разумков.

Резюмуючи, він пояснив, коли набуде чинності новий закон і його норми. Так, він запевнив, що особливий статус Донбас отримає лише тоді, коли буде виконано безпекові норми домовленостей, та після виборів на нині окупованих територіях.

До слова: Шанси зростають, – у Путіна заговорили про поступ після формули Штайнмаєра

"Коли буде досягнутий компонент безпеки, тоді ми зможемо виключно за українським законодавством провести вибори поки на тимчасово окупованій території. Коли у нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді почне працювати новий закон про особливий статус Донбасу", – резюмував Разумков.

Чому Україні потрібен новий закон про особливий статус Донбасу?Попередній закон "Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО" був ухвалений у 2014 році та був чинним протягом 3 років. Згодом термін його дії щороку продовжували.

Нині новий закон про особливий статус, як і проведення виборів на окупованому Донбасі, передбаченй так званою "формулою Штайнмаєра", підписаною у Мінську.