Уряд налаштований досить оптимістично. У новому році, сподіваються законотворці, національна валюта знеціниться лише на 7%. Тож заклали у бюджет за 2018 рік курс 30 гривень 10 копійок – за 1 долар.

А от у Нацбанку вгадувати курс відмовляються. Кажуть, час покаже. тим більше, зважаючи на той факт, що українська економіка настільки слабка, що хитається від найменшого вітру в економіці країни чи світу. Наприклад, зниження світових цін на зерно, польська економіка не помітить, а в Україні суттєвого ослабити гривню.

Читайте також: Рада продовжила мораторій на планові перевірки бізнесу

Гривня – це валюта країни, яка є сировинною. Тобто експорт України є сировинним. Україна експортує зерно, метал, руду. Це говорить про те, що курс гривні можливо не буде якось катастрофічно падати, однак протягом кількох майбутніх років курс гривні буде плавно девальвуватись. І тільки структурні зміни, реальні зміни в економіці можуть вплинути на це і якось зміцнити її позиції,
– розповів керівник департаменту по роботі з борговими інструментами Concorde Capital Юрій Товстенко.

Крім того, ніхто не скасовував сезонні коливання національної валюти. Щоправда, у випадку форс-мажорів, як запевнили у Нацбанку, вони готові витрачати золотовалютні резерви для стабілізації ситуації.

А долари та євро експерти радять купувати у травні. Тоді курс, кажуть, буде найкращим.