Коли єдина помісна церква в Україні буде відзначати Різдво: відповідь УПЦ КП

12 листопада 2018, 10:27
Читать новость на русском

Єдина помісна церква, яку за сприяння Вселенського патріархату створюють в Україні, не розглядає питання про перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Про це заявив прес-секретар Київської патріархії архієпископ Євстратій Зоря у своєму Facebook.

Читайте також: "Важкі наслідки і підсилення протистояння": у РПЦ знову пригрозили Україні через автокефалію

"Засоби масової російської пропаганди без вказівки найменших доказів або посилань подають у стрічці своїх "новин" як "факт", що єдина помісна УПЦ нібито "буде використовувати новий стиль" церковного календаря. Абсолютно очевидно, що це інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні", – наголосив архієпископ.

Він зауважив, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але й численних опонентів.

Офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується та не розглядається в процесі об'єднання та у зв'язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна церква самостійно вирішує календарне питання та жодних розпоряджень або вимог цього в Томосі, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ столітті, не встановлювалося,
– підкреслив Євстратій Зоря.

За його словами, поширення інформації про нібито зміну дати святкування Різдва, яке мали б упровадити у зв'язку зі створенням єдиної автокефальної православної церкви, є лише "інформаційною провокацією з московським корінням".

Священослужитель також нагадав, що у 2017 році законом України 25 грудня було визнано святковим днем.

"І всі, хто бажає святкувати в цей день згідно зі своїми переконаннями – мають можливість робити це й зараз, питання томосу та автокефалії з цим ніяк не пов'язане", – підсумував він.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою. Згодом Вселенський патріарх Варфоломій прокоментував реакцію Російської православної церкви на рішення Синоду надати автокефалію Українській православній церкві. Він заявив, що росіяни не мають вибору та їм доведеться погодитися з рішеннями Константинополя.

Історія православної церкви: дивіться відео