Відповідний лист Патріарха Варфоломія оприлюднив митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).
Читайте також: Софійський собор може стати головним для УПЦ: 10 фактів про нього
Там зазначається, що Онуфрій носить титул митрополита Київського з порушенням канонів.
"Ми хотіли довести до відома Вашого Високопреосвященства ці попередньо прийняті рішення Матері-Церкви через призначених нами до Києва екзархів, але, на жаль, Ви відмовилися взаємодіяти з ними. Повертаючись зараз до того самого питання вдруге через цей Патріарший лист та звернення до Вас як "Високопреосвященний митрополит Київський", у формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вас, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, який складатиметься з кліриків і мирян, Ви не зможете еклізіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, який Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року", – йдеться у листі Варфоломія.
Але Онуфрію не заборонили балотуватися на посаду предстоятеля Єдиної помісної церкви та порадили "не втрачати зв'язок з Філаретом".
До слова, 7 грудня Синод Української Православної Церкви Московського патріархату заборонив своїм священнослужителям брати участь в Об'єднавчому соборі Української православної церкви, який відбудеться 15 грудня.
Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви. Далі у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви та оберуть її предстоятеля.
5 грудня Президент України Петро Порошенко заявив, що Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі. За його словами, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події. Останні від участі відмовляються.
Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео