Звільнено понад 1000 квадратних кілометрів

Про це 24 каналу розказав військовослужбовець ЗСУ, депутат Херсонської облради Сергій Хлань. Він наголосив, що 5 з цих населених пунктів були звільнені сьогодні – 12 жовтня.

Зверніть увагу Тільки цивільний транспорт: як росіяни в Херсоні ховаються від артилерії ЗСУ

Таким чином наші захисники відвоювали у росіян вже 1170 квадратних кілометрів української землі. Завдяки цьому вони вирівняли лінію фронту, де раніше окупантів фактично взяли в котел.

"Якщо розглянути по річці Інгулець від Високопілля до Давидового Броду і по березі річки Дніпро ми захопили окупанта у велике кільце", – пояснив Хлань.

Звільненими сьогодні 5 населеними пунктами ми фактично підкреслили – цей котел закритий і зачищений абсолютно повністю від ворога,
– підсумував він.

Сергій Хлань розповів про ситуацію на Херсонщині: дивіться відео

Наступ ЗСУ на Півдні: останні новини

  • Одним зі звільнених 12 жовтня населених пунктів у Херсонські області стало селище Червоне. Його з боями деокупували штурмовики 129 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади – Закарпатський легіон.
  • Разом із Червоним ЗСУ взяли під свій контроль ще Нововасилівку, Новогригорівку, Нову Кам'янку та Трифонівку Бериславського району.
  • Бачачи темпи українських військових, росіяни нерідко вирішують втікати від них. Бувають випадки, коли при цьому вони покидають все, що мали, навіть російську техніку. Так, наші військові виявили на Херсонщині цілий покинутий танковий батальйон Т-62.
  • Ті, кому не вдається втекти, все більше хочуть здаватися в полон до українців. Наша сторона комунікує з ними через проєкт під назвою "Хочу жити". Однак, як розповів голова Миколаївської ОВА Віталій Кім, зробити це не так просто, адже спецслужби Кремля зараз посилено слідкують за своїми військовими. Окупанти бояться, що за бажання здатися у полон, їх розстріляють або посадять до в'язниці свої ж.
  • ЗСУ не дають розслабитися загарбникам і в поки що окупованих населених пунктах. Наприклад, вранці 11 жовтня чергову поставку "бавовни" отримали росіяни у Херсоні.