Відповідну заяву під час пресконференції зробив речник Пентагону бригадний генерал Пет Райдер. У США заявляють, що не здивовані, що ЗСУ просунулися так швидко.

До речі У комітетах Палати представників США проведуть секретні брифінги щодо України, – ЗМІ

Україна з великим успіхом використовує західну зброю

"Я думаю, що якщо хтось і був здивований, ґрунтуючись лише на повідомленнях, які ми бачили з погляду реакції російських військових, то, ймовірно, це були росіяни", – заявив Пет Райдер.

Він наголосив, що від початку вторгнення росії українці чудово адаптуються та ефективно використовують свої бойові можливості.

Для нас не дивно, що вони (ЗСУ – 24 канал) так швидко просувалися,
– сказав речник Пентагону.

Пет Райдер заявив, що ЗСУ скористалися військовими можливостями, які відкрилися на полі бою. Він зазначив, що Харківський контрнаступ тому підтвердження.

Також речник Пентагона заявив, що свою роль в успішному контрнаступі зіграло постачання західного озброєння.

У Пентагоні наголосили, що Україні для протидії росії потрібна допомога, яка матиме значення сьогодні та надасть можливість у майбутньому стримувати агресора.

ЗСУ ефективно використовують техніку

Американський генерал зазначив, що під час контрнаступу українські сили ефективно використовують техніку, яка в них є, та змінили динаміку на полі бою.

Пет Райдер зауважив, що українські військові перейняли бойову техніку НАТО, застосувавши загальновійськовий спосіб ведення війни. Також він наголосив, що військові в Україні змогли адаптувати техніку радянських часів до нової тактики й перемогти росіян.

Бригадний генерал наголосив, що українці навчилися користуватися гаубицями M777 і HIMARS та безпілотниками.

Це просто чудова адаптивність на полі бою, щоб мати можливість скористатися наявними можливостями використання не лише обладнання, яке вони вже мали у своєму інвентарі, а й обладнання, яке їм надали США та інші міжнародні партнери,
– сказав Райдер.

Він додав, що українські війська продовжують шукати способи боротьби. На завершення американський генерал сказав, що Україна "з великим успіхом" використовує західну зброю на полі бою.

Успіхи ЗСУ на фронті: головне

Вас це може зацікавити – що зараз відомо про контрнаступ ЗСУ: дивіться відео