Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник Марк Фейгін. Він додав, що росіяни не знають як протистояти українському контрнаступу.

Дивіться також Далі буде: як Росія поринає у 90-ті та захлинається від вбивств та пограбувань

Їх турбують політичні наслідки поразки

За його словами, у Кремлі не мають чіткого плану на випадок серйозної поразки російської армії, внаслідок майбутнього контрнаступу ЗСУ. З грудня 2022 року, коли до керівництва російською армією повернули начальника генштабу Валєрія Герасимова, їхнє військове керівництво жодним чином не продемонструвало свою компетенцію.

"У них немає реальних інструментів для протидії українському контрнаступу. Їх турбують лише політичні наслідки цього контрнаступу. Реакцію суспільства на поразку неможливо спрогнозувати. Але не цього бояться у Кремлі, а настроїв на кшталт: чи не пізно все повернути, як було? А саме такі настрої зараз ширяться серед російської еліти", – розповів Фейгін.

Марк Фейгін про внутрішньополітичну ситуацію в Росії: дивитись відео

Не варто розраховувати, що Путіна одразу приберуть

Він додав, що, навіть якщо росіяни візьмуть Бахмут, то ЗСУ відступлять у сусідній Часів Яр і знову почнеться багатомісячна спроба захопити місто. Водночас росіяни ризикують втратити набагато більше окупованих територій на інших ділянках фронту. І виникає резонне запитання: навіщо їм продовжувати боротьбу?

"Щоб не посипався фронт потрібно перекидати частини, але звідки їх взяти? Тоді будуть послаблюватись інші ділянки фронту – а ЗСУ через них зайдуть. Ну візьмете ви нещасний Бахмут і одразу втратите Мелітополь. Хіба це перемога? Щоб вести війну далі потрібно знову оголошувати мобілізацію, але у Кремлі цього не роблять, бо бояться реакції суспільства. Але розраховувати, що там в Кремлі голими руками задушать Путіна та Медведєва не варто. Вони й не після такого виживали", – зазначив Фейгін.

У Росії посилюється внутрішньополітична боротьба

  • За даними Інституту з вивчення війни, останнім часом в Росії створюють умови, які посилюють внутрішні репресії. Про це свідчить низка законопроєктів, серед яких: розширення юридичного покарання за дискредитацію всього російського персоналу, який воює проти України.
  • Тим часом терорист Ігор Гіркін створив "громадський" рух "Клуб розлючених патріотів", до якого входять сім російських ультранаціоналістів, які намагаються допомогти Росії виграти війну. Крім цього, зусилля "клубу" спрямовані на те, аби уникнути внутрішнього конфлікту в країні.