Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко. Один з російських полонених уже розповів як окупанти тікали від наступу ЗСУ.

Важливо На Херсонщину перекинули 1300 кадирівців: чи вплинуть вони на ситуацію

Обмінний фонд полонених зросте

Мусієнко зазначив, що обмінний фонд полонених зросте, адже збільшилась кількість російських військових полонених. Серед них, зокрема, немало російських офіцерів.

Нам потрібно витягувати наших полонених з російських в'язниць. І тих, хто був у Маріуполі, героїчно захищали Азовсталь, й інших військовополонених,
– зауважив військовий експерт.

Росія – один з найбільших "постачальників" техніки

Керівник Центру військово-правових досліджень сказав, що навіть з тих світлин, які виклав Валерій Залужний, видно, що трофеями ЗСУ є і танки, і БМП, і боєприпаси, і снаряди до них. Вони безумовно поповнять трофейне оснащення нашої армії.

"Є статистика, що станом на 200 днів війни, ЗСУ вдалось захопити 1598 одиниць різної військової техніки росіян. Це і танки, і бронемашини, і МТ-ЛБ, і артилерійські системи, і машини "Тигр", які використовують російські спецпризначенці, і ППО ближнього радіуса дії", – наголосив Мусієнко.

Він додав, що після Західних партнерів й українського оборонпрому, росія є одним з найбільших "постачальників" зброї і техніки, яку вони залишають.

На деяких напрямках в України є вогнева перевага

Військовий експерт розповів, що нині на деяких напрямках ЗСУ мають вогневу перевагу над ворогом. Це відбувається через те, що ми знищуємо їхні склади й логістичні шляхи.

Їм доводиться з більш далеких відстаней налагоджувати постачання, а на це йде більше часу,
– підкреслив він.

На скільки вистачить ресурсів

Мусієнко продовжив, що запасів снарядів, боєприпасів і різного заліза в росії ще достатньо. Однак і вони не бездонні. Без належного поповнення запаси мають властивість закінчуватись.

"Якщо росія хотіла й надалі вести бойові дії з такою інтенсивністю, їм треба було б, щоб їхня оборонка працювала щодня без перерви. Але ВПК не встигає заповнювати всі потреби російської армії", – сказав керівник Центру військово-правових досліджень.

За його словами, звідси й домовленість з Іраном і КНДР на постачання дронів, снарядів тощо. Це індикатор тих проблем, що існують у росії.

За такого темпу війни і за такої інтенсивності максимальна "стеля" періоду, на який вистачить боєприпасів у росії – це до 6 місяців,
– підсумував військовий експерт.

Мусієнко сказав, що залишили окупанти по втечі: дивіться відео

Контрнаступ ЗСУ: останні новини