Таку думку 24 Каналу висловив секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко. Він додав, що росіяни, хоч і перебувають в обороні, але можуть стримувати наші війська завдяки добре обладнаним інженерним позиціям.

Дивіться також Наступ продовжується: ЗСУ успішно просуваються у напрямку Роботиного

Росіяни навчилися оборонятися

"Зараз вони стримують наші війська навіть не завдяки своїй артилерії, хоч вона і переважає нашу, не завдяки великим полкам і дивізіям, які теж у них є, але саме через добре обладнані інженерні позиції", – розповів секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Він додав, що мобільні групи ворога використовують переносні системи протитанкових ракетних комплексів та заважають ЗСУ проходити. Так, окупанти вже добре навчилися оборонятися.

Роман Костенко розповів, як працює артилерія противника: дивіться відео

Ламаються стереотипи війни

Заведено вважати, що наступ завжди є небезпечнішим, ніж оборона, адже противник підготовлений і чекає, в той час, як ми – менш закриті й захищені, але сьогоднішня ситуація показує, що ці принципи міняються.

Спілкуючись з нашими військовими, вони кажуть, що наступати легше, ніж потім втримувати позиції. Наприклад, нам вдалося взяти якийсь один рубіж чи посадку, але тоді вся артилерія противника починає їх знищувати. Тому військові стереотипи міняються і хлопці кажуть, що йти в атаку легше ніж стояти,
– підкреслив Роман Костенко.

Причиною цього, за словами Костенка, є велика насиченість артилерії і її точність, яку задають дрони. Якщо раніше стояли цілі дивізіони, полкова артилерія, які просто "насипали" валом вогню і так попадали в ціль, то зараз одиничні знаряддя роблять те, що раніше робили дивізіони.

Їх корегує безпілотник, тому навіть якщо ми зайняли якусь позицію, то втримати її дуже важко, бо артилерія працює точно. У жодних війнах вона такою точною не була. Це складно, але такі реалії війни,
– підсумував секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Ворог зазнає втрат: як проходить контрнаступ

  • Очільник ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що український контрнаступ може продовжитись і взимку, якщо просуватися вперед стане важче. Він наголосив, що просування йде повільніше, а причиною цього є дуже щільна концентрація російських мін і велика кількість компактних ворожих дронів-камікадзе.
  • На Півдні триває постійна контрбатарейна боротьба, втім українські захисники продовжують завдавати росіянам чималих втрат. Лише на цьому напрямку упродовж 9 вересня ворог втратив 3 човни, один польовий пункт боєпостачання, самохідну артилерійську установку, гармати, бронетехніку та багато іншого.
  • Росія намагається посилити свій військовий потенціал і якось компенсувати втрати. Західні ЗМІ стверджують, що росіяни нібито можуть нарощувати виробництво снарядів до 2 мільйонів на рік і на додачу ще 200 танків. Проте аналітики додають, що виробництво такої кількості снарядів недостатнє для такої активної війни, як торік.