Про це в ефірі 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. За його словами, країни-партнери активно постачають зброю для ЗСУ, однак для успішної деокупації наших територій потрібно більше.
Читайте також Не лише F-16: у Зеленського назвали зброю, необхідну для успіху на фронті
"Постачання нам новітніх зразків озброєння, особливо артилерійських систем броньованої техніки, реактивних систем залпового вогню HIMARS, Mars-II продовжується", – зауважив він.
ЗСУ потребують більше техніки
Крамаров зазначив, що номенклатура озброєння ЗСУ залишається такою ж, проте значно поповнюється кількісно. Українські захисники потребують значно більше сучасних боєприпасів, снарядів, бо росіяни мають дуже багато техніки та живої сили.
У Бахмут ворог стягнув, можна сказати, найкраще, що в нього залишилось: професійні найманці, вже не зеки від ПВК "Вагнер", їхні елітні десантно-штурмові загони. Десантно-штурмові загони перебувають на півдні, вагнерівці – з півночі,
– пояснив він.
Військовий експерт підкреслив, що Росія застосовує найсучасніші танки. До прикладу, Т-80БВ та Т-72Б3. Водночас окупанти мають великі втрати. За інформацією відкритих джерел, росіяни втрачають 10 – 15 танків за добу. Однак ворог має ще дуже велику кількість важкого озброєння.
"Цю кількість треба вражати. Потрібна більша кількість засобів враження для того, щоб ми не обирали ціль, а кожну з цілей могли уражати. Наприклад, з гаубиць М777 або сучасних самохідних артилерійських установок, які нам надають", – додав Крамаров.
Крамаров про поставки зброї для ЗСУ: дивіться відео
Росія захоплює зброю, яку НАТО передає Україні: що пише CNN
- Росія захоплює на полі бою деяку зброю та техніку, яку Україні надають західні партнери, і відправляє до Ірану. Ймовірно, у Тегерані намагатимуться переробити ці системи. Про це CNN розповіли чотири джерела, які знайомі з цим питанням. Зазначають, що офіційні особи США, НАТО та інших західних країн упродовж року зафіксували кілька випадків, коли російські війська захоплювали наплічне озброєння.
- Мовиться про протитанкові комплекси Javelin і зенітно-ракетні комплекси Stinger, які українські війська іноді були змушені залишити на полі бою. Джерела повідомили, що Росія переправляла обладнання до Ірану для демонтажу та аналізу, ймовірно, для того, щоб іранські військові могли спробувати створити власну версію цієї зброї.
- У матеріалі CNN повідомляє: очевидно, Кремль сподівається, що продовження поставок захопленої західної зброї до Ірану мотивуватиме Тегеран продовжувати підтримувати війну Росії в Україні.
- Видання пише, що американські чиновники не розглядають, це як систематичну проблему, а українські військові з початку війни повідомляють Пентагон про будь-які втрати американської техніки українськими військами.