Про неї 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ Антон Петрівський. Він пояснив, на що саме спираються західні партнери у своїх аналізах і наскільки вони є близькими до реальності.

Дивіться також Рішучий і хитрий: особисті якості генерала Сирського, який стоїть за українським наступом

Оцінки партнерів

На початку липня цього року голова об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі дав свою оцінку контрнаступу ЗСУ. Зокрема, заявив про просування, але водночас наголосив, що звільнення українських земель буде тривалим та "дуже кривавим". Він додав, не здивований, що контрнаступ просувається трішки повільніше, аніж комусь хотілося б. Війна на папері та справжня війна завжди відрізняються.

"Західні аналітики враховують всі фактори, які є на даному етапі. Ті ж таки мінні поля, відсутність літаків, які б нам могли передати для того, щоб швидше все це уражати. Вони все це враховують, тому таким чином аналізують і дають таку інформацію як буде розвиватися контрнаступ", – відзначив військовий.

Антон Петрівський про оцінки від західних партнерів: дивитись відео

Утім, абсолютно зважати на аналітику не варто, підкреслив військовий ЗСУ. Західні партнери не володіють повною "інформацією про війну, з якою самі не зіштовхувалися".

Тобто війна для західних держав є абсолютно новою. І свою аналітику вони ґрунтують на тому, що бачать, але вони не володіють усією інформацією. Я думаю, від української армії будуть певні сюрпризи, які здивують їх в тому числі,
– додав Петрівський.

Які оцінки дають західні партнери: останні новини

  • У червні Марк Міллі давав оцінку підготовки українських захисників до ймовірного контрнаступу. За його словами, Україна "дуже добре підготовлена". Він також наголосив, що українці перебувають у війні, яка є загрозою не лише для нашої держави, але й має значення для усього світу.
  • Також він зазначав, що протистояння між українськими захисниками та російськими загарбниками може тривати ще довго. Від початку повномасштабної війни військові ЗСУ демонстрували високий рівень підготовки і він став ще вищий завдяки підтримці партнерів.
  • Українські захисники продовжують свою роботу над витісненням ворога. Це складна задача, оскільки за рік росіяни зуміли побудувати лінії оборони та певні пастки. Для ще більш ефективної роботи необхідна зброя.