"Це займає близько хвилини часу. Все автоматизовано, без жодного втручання людини. Тобто ніхто гроші не зможе вивезти, тому що про це навіть ніхто не буде знати. Скажімо, корупційний рівень зводиться до нуля, – каже директор департаменту з питань судової роботи Мін'юсту Олександр Олійник.

Дана ініціатива розроблена у рамках співпраці з МВФ. Її головна мета – зробити процес накладання арешту більш прозорим та швидким. За нинішніх умов, ця система, практично, не працює.

Тому що з моменту, як суддя виносить рішення про накладення арешту до моменту, коли безпосередньо арешт накладається – це два-три дні, в кращому випадку. За цей час, інша сторона, яка не зацікавлена у цьому арешті має всі часові проміжки, щоб уникнути цього арешту та забрати кошти,
— зазначає заступник директора департаменту з питань судової роботи Мін'юсту Андрій Потьомкін.

Підтримали дану ініціативу й представники різних сфер українського бізнесу. Вони впевнені, автоматизація процесу, зменшить його корупційну складову.

Аби автоматизована система працювала у правовому полі, до кінця грудня обіцяють внести правки до низки законодавчих актів. Остаточний запуск планують на кінець 2017-го року.

Читайте також: Хто може претендувати на реструктуризацію валютних кредитів