Щомісячний обіг нелегального бізнесу становив понад 100 тисяч гривень. Шахраї використовували фейкові сайти відомих торговельних платформ та оголошень.
До теми У Києві затримали аферистів, які видурили в підприємця 39 тисяч доларів, прикриваючись СБУ
Як діяли шахраї
Для того, щоб вкрасти гроші з карток клієнтів, зловмисники називали себе співробітниками торговельної платформи та пропонували заповнити реєстраційну форму для начебто відправлення придбаного товару.
Однак після цього вони давали посилання на спеціально створений фішинговий ресурс, який був візуально схожим на оригінальний сайт оголошень.
У результаті шахраї отримували доступ до реквізитів платіжних інструментів. Гроші списували на спеціально підготовлені банківські картки або гаманці небанківських платіжних систем.
Що відомо про зловмисників
За даними слідства, до складу злочинної групи входило до 10 учасників, зокрема й засуджені, які відбувають покарання за вчинення тяжких злочинів.
Через своїх спільників вони отримували мобільні телефони, банківські картки, сім-карти та доступ до фейкових електронних ресурсів. Прибуток від шахрайських дій вони використовували для утримання кримінальних кіл.
Ув'язнені організували злочинну схему / Фото СБУ
Шахраї використовували фейкові сайти / Фото СБУ
Під час обшуків у пенітенціарному закладі правоохоронці виявили
- чорну бухгалтерію з прибутками-видатками й картковими рахунками різних банків;
- засоби зв'язку.
Варто прочитати Зникнення посилки за 180 тисяч на "Новій пошті": в компанії попередили про шахрайську схему
Наразі у межах кримінального провадження тривають слідчо-оперативні дії. Правоохоронці мають повідомити про підозру активним учасникам шахрайської схеми.
Шахрайство в Україні: останні новини
- Служба безпеки України виявила групу міжнародних "ділків", які організували в Україні злочинну схему для підробки документів. Вони допомагали отримати іноземне громадянство.
- Невідомі зловмисники почали розсилати повідомлення українцям від імені "Приватбанку". Там мовиться про начебто виплати від держави за вакцинацію проти коронавірусу.
- У Дніпрі правоохоронці викрили інтернет-шахраїв, які "продавали" брендовий одяг та взуття. Однак придбаний товар покупцям вони не надсилали.