Про це в ефірі телемарафону заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Він також додав, що країни-сусіди України відтепер також прагнуть отримати перспективні системи ППО, передає 24 Канал.
Цікаво "Кинджали" летять бозна-куди: у Повітряних силах натякнули, що в Росії проблеми з ракетами
"Відчули запах війни"
Ігнат припустив, що країни Європи, які межують з Україною, вочевидь, "відчули запах війни". Адже тепер партнери почали посилювати й власні системи ППО
Мабуть, країни, які межують з Україною, уже відчули запах війни й розуміють, що загроза є і на неї треба реагувати. Кожна країна посилюється, це і Польща, і Румунія, і Словаччина та інші країни, намагаючись отримати сьогодні перспективні системи ППО та інше озброєння, зокрема, й авіаційні комплекси, літаки. Те, що вони проводять навчання, певне підсилення своєї ППО на кордоні з Україною, говорить про те, що туди таки щось залітало,
– наголосив Ігнат.
Речник Повітряних сил також додав, що неодноразово фіксувалися випадки, коли російські дрони та ракети потрапляли в повітряний простір країн Європи, тому цілком очікувано, що партнери починають посилювати й власну ППО.
У Польщі підіймали літаки під час масованих атак
Росія вдосвіта 13 січня випустила по території України 40 повітряних цілей, серед яких – дрони та ракети різних типів. Через це у Польщі підіймали у небо авіацію.
Коли рівень загрози знизився, то польські літаки повернулися на місця базування. Однак це не перший випадок, коли у країні-сусідці через російські обстріли підіймають літаки. Так, 2 січня під час масованої атаки Росії у Польщі також підіймали винищувачі F-16.
Такі рішення пов'язані з тим, що 29 грудня під час атаки російська ракета перетнула повітряний простір Польщі. Відомо, що вона пробула у небі над країною Європи 3 хвилини. Через це у Польщі скликали термінове засідання військових і силовиків, аби встановити походження "невідомого об'єкта".