ATR перебуває на межі закриття, адже останні кілька місяців ми виходимо виключно на альтруїзмі, заявив Ленур Іслямов у коментарі "Детектор Медіа".

Цікаво: Канал для окупованих територій розповідатиме, куди рухається Україна, – Трибушна

Фінансові проблеми телеканалу ATR

Як заявив власник, через фінансові труднощі телеканалу довелося відкликати своїх журналістів з Криму припинити виробництво усіх програм, які виходили з півострова. Мовляв, медіа банально не може собі цього дозволити.

Ми також згорнули нашу національну патріотичну програму Tarih sedası, яка виходила на каналі навіть у найскладніші часи у 2014-2015 роках. Торік ми не змогли провести і дитячий патріотичний фестиваль для дітей з Криму, яких ми перше привозили на материкову Україну,
– розповів Іслямов.

Складна ситуація і з дитячим кримськотатарським телеканалом Lale, який входить до медіахолдингу. Вже місяць телеканал не зробив жодного дубляжу кримськотатарською мовою, позаяк зараз навіть не може цього робити.

Через несприятливу фінансову ситуацію на телеканалі звільнили половину колективу. Його власник заявляє, що у 2019 році ATR недоотримав з державного бюджету 15 мільйонів гривень.

"Тепер нам знову обіцяють 50 млн, але ми їх ще не бачили і не знаємо, як вони виділятимуться. Відключення телеканалу точно зіграє на руку Путіну", – резюмував Ленур Іслямов.

Позиція Міністерства культури

Міністр культури Володимир Бородянський наголосив, що підтримка кримських татар, як корінного народу України, є одним з найважливіших пріоритетів України. Зокрема, мовиться і про підтримку кримськотатарського телебачення.

Він запевнив, що передбачені 50 мільйонів гривень для кримськотатарського телебачення будуть виплачені у повному обсязі. Вони передбачені у державному бюджеті на 2020 рік.

Консультації щодо пріоритетних напрямків надання державної фінансової допомоги будемо проводити з членами Меджлісу та лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим,
– розповів Володимир Бородянський.

Крім того, міністр назвав окремі напрямки, у яких держава зацікавлена здійснювати підтримку кримськотатарського народу:

  • запуск програми розвитку кримськотатарської культури у межах Українського культурного фонду;
  • запуск онлайн платформи для вивчення кримськотатарської мови;
  • підтримка діяльності державного підприємства "Кримський дім.

Що відомо про телеканал ATR?ATR є першим кримськотатарським телеканалом, заснованим ще у 2006 році. Веде своє мовлення кримськотатарською, українською та російською мовами. У 2015 році припинив мовлення, оскільки окупанти відмовилися видавати йому ліцензію, але згодом відновив його з Києва.

Серед інших на телеканалі працювали такі відомі журналісти, як Айдер Муждабаєв, Роман Скрипін чи Аркадій Бабченко.