Організатори акції заявили лише про встановлення сцени та шатра на площі Конституції перед Радою, про це сказав начальник поліції Києва Андрій Крищенко під час брифінгу.

Дивіться: Сутички на мітингу проти ринку землі: постраждали журналісти та поліцейські – відео

Крищенко додав, що про встановлення наметів на вулиці Грушевського у заявці не згадували.

Приблизно об 11 годині всупереч заявленим форматам акцій група людей намагалася виставити армійські намети на вулиці Грушевського. Поліція спілкувалася з ними та намагалася в форматі діалогу ( пояснити – 24 канал), щоб цього не робили,
– сказав він.

Начальник поліції додав, що правоохоронці застосували "необхідну силу" після того, як протестувальники відмовилися виконати вимоги. Окрім того, за словами Крищенка, тоді ж почалися провокації проти поліцейських.

"Ближче до 14 години групи людей почали перфораторами в асфальті робити отвори, встановлювати намети, тоді було прийнято рішення відтіснити їх і ці намети вилучити, щоб не перекривати вулицю Грушевського. ... Частина активістів почала застосовувати палиці та кидати каміння у бік правоохоронців", – додав Крищенко.

За допомогою до медиків після сутичок під Радою звернулися 17 правоохоронців. Медична допомога знадобилася ще двом цивільним. У київській поліції повідомили про 26 затриманих протестувальників внаслідок протистоянь з правоохоронцями.

Що треба знати про сутички під Верховною Радою?

  • Вранці 17 грудня під будівлею парламенту зібрався мітинг, учасники якого вимагають не допустити ухвалення у другому читанні законопроєкту про ринок землі. Протестувальники виступають проти скасування мораторію на продаж земельних угідь компаніям та іноземцям.
  • Акцію протесту організували кілька політичних сил, зокрема: "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", "Аграрна партія" та "Національний корпус". Загалом, за даними поліції, в акції протесту беруть участь приблизно 1,5-2 тисячі людей.
  • Протестувальники нікого не випускали з парламенту. Демонстранти розпочали ставити намети на проїжджій частині поблизу будівлі Верховної Ради. Поліція знесла їх.У відповідь вони почали кидати у правоохоронців каміння, палиці, пляшки. У готелі "Київ", де проживають народні депутати України, повилітали вікна.
  • Схожі протести відбулися по всій Україні.
  • Спікер парламенту Дмитро Разумков о 16 годині 17 грудня відкрив та відразу ж закрив вечірнє засідання Верховної Ради. Він зазначив, що про це домовились всі фракції і депутатські групи.