Наразі рішення суду ще не опублікували, повідомили "Схеми" із посиланням на свої джерела.

Читайте також: Зеленський озвучив свою позицію щодо "Приватбанку"

Відповідне рішення Другий сенат Конституційного суду України ухвалив під час закритого засідання 5 червня. Позов компанія Коломойського подала ще у 2018 році. "Запорізький завод феросплавів" входить до умовної групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

За розрахунками "Центру протидії корупції", за 4 роки НАБУ розірвало у судах 92 корупційні угоди у межах 42 позовів. Загальні збитки держави від відновлення таких угод можуть сягати 7 мільярдів гривень.

Завдяки цій роботі юристів НАБУ до держпідприємств повернуться 7 мільярдів гривень. Якщо ж Конституційний суд винесе рішення на користь компанії Коломойського, ми втратимо ці гроші. Для порівняння – це трохи більше, ніж річний бюджет Міністерства охорони здоров’я на ліки для важкохворих українців,
– зазначала юристка ЦПК Олена Щербан.

У ЦПК зазначають, що за таким принципом у суді за позовом НАБУ визнали недійсним договір між "Запоріжжяобленерго" та "Енергомережа" на суму понад 112 мільйонів гривень.

Що це за завод?Одне з найбільших профільних підприємств в Європі, монополіст з виробництва феросиліцію (47,7 % обсягу українського ринку) сірчановуглецевого феромарганцю і металевого марганцю (100 Роботу завод розпочав ще у 1933 році. Після відновлення незалежності України державне підприємство перетворили у відкрите акціонерне товариство, у 1993 році його власником став "Приватбанк". Головою заводу є Кравченко Павло Олександрович.