Кінолог у складі прикордонної бригади "Помста" виконує найскладніші та найнебезпечніші завдання, перебуваючи під загрозою постійних обстрілів. Проте якщо до специфіки роботи звикнути можна, то долати страх доводиться щоразу, як вперше – розповідає 24 Канал у межах програми "Кордон.UA".

Читайте також Лінія фронту проходить за два кілометри від центру Куп'янська: яка ситуація в місті

Бельгійська вівчарка Баді – мінно-розшукова собака. Вона розумна, кмітлива, а головне – справжній професіонал. Сьогодні Бадді енергійна та готова виконувати завдання, проте зовсім нещодавно собака ледь не загинула під час ворожого обстрілу.

Війну зустрів у шпиталі, але одразу повернувся на фронт

Прикордонник бригади "Помста" з позивним Кінолог на службі з 2018 року. Тоді, ще у Лисичанську, хлопцю запропонували працювати з собакою, і він одразу погодився, розпочавши службу на одному з прикордонних підрозділів на Луганщині.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, він перебував у шпиталі. Проте 24 лютого 2022 року хлопець одразу взяв свої речі та повернувся у підрозділ у Золоте на Луганщині.

Читайте також Російські окупанти планують "націоналізувати" на Луганщині понад 300 гектарів сільгоспземлі

Морда вся обгоріла

Зі своєю майбутньою підопічною Баді військовий познайомився під час перепідготовки. Опанувавши саперну справу, вивчив собаку за мінно-розшуковим напрямком, і потім продовжив службу на передовій.

Зараз вже 11-й місяць ми перебуваємо на Харківському напрямку,
– розповів Кінолог.

Небезпеку служби на лінії фронту Баді сповна відчула на собі, коли одного ранку ворог обстріляв позиції військових на Куп'янщині.

"Добрі сусіди" нас обстріляли зі ствольної артилерії – напевно хтось з місцевих розказав, що тут проживають військові", – сказав військовий.

Баді в цей час перебувала у вольєрі, і під час обстрілу снаряд прилетів туди. Тоді, за словами кінолога, загинув побратим Віктор Чорний, ще один – Петро – зазнав поранення. Кінолог отримав контузію, але не звертався до лікарів, адже займався разом з побратимами пошуками загиблого та Баді. Тіло Віктора вдалося знайти, а от Баді – ні.

Хвилин через 20 вже сидимо, куримо. Тяжко було всі ті розвали розбирати. І вона прибігає. Морда вся обгоріла. Жодного вуса не залишилося. Вже повідростали. Потім ми з нею ще лікувалися, бо контузії,
– повідомив він.

Після лікування Баді повернулася на службу та разом з прикордонником продовжує допомагати військовим. Вони займаються мінуванням, роблять проходи для піхоти, розміновують окопи, що були відбиті від російських загарбників.

До теми Росіяни за допомогою БпЛа замінували декілька ділянок у Харківській області, – ОТУ "Харків"

Найскладніше – переступити через страх

Працювати доводиться або рано-вранці, або увечері. В інший час – надто ризиковано.

Вдень працювати не виходить. Одразу обстріли починаються. Крайній раз як ми з колегою ходили, тільки вийшли буквально 5 хвилин – і з посадки з СПГ. Пощастило, що пролетіло, не встигли навестись,
– зазначив Кінолог.

Проте якщо замінувати місцевість ще вдається по-тихому, то розмінувати так не виходить. Ворог почувши вибух, одразу відкриває полювання на саперів. Також постійно літають ворожі дрони.

Найскладніше – це переступити через себе, через цей страх і піти туди. Свої за спиною стоять, а попереду – ворог. Просто йдеш, як казав наш покійний колега – на "мінус нуль",
– сказав військовий.

Щодня Кінолог разом із побратимами та Баді ризикують життям заради нашої перемоги. Та все ж військовий мріє повернутися в мирне життя.

"Після війни хочу працювати по своїй професії. Я інженер-технолог, хімік, хотілося б на якийсь заводик піти. Або викладачем працювати", – поділився Костянтин Моргунов.

Дивіться також Росіяни встигають підходити впритул до позицій, – у Третій штурмовій про загрозу для Куп'янська