Вітер, легкі вітрила та міцні вузли – все, що потрібно яхтмену для виходу на воду. І не зважаючи на те, що вітрильний спорт традиційно вважають спортом джентльменів, команда "Дівчулі" розвінчує стереотипи. За три сезони змагань дівчата вже здобули першість клубу.
Дистанція однієї петлі становить близько півтори тисячі метрів. Старт та фініш позначають помаранчевими буями. За дотриманням правил стежать судді на окремій яхті та мобільних катерах. Перед стартом вітрильники не зупиняються, а постійно кружляють біля стартової лінії. Кожен капітан намагається вгадати кращий час і позицію, щоби вирушити першим.
Читайте також: Вперше в історії людина переплила Балтійське море
На щастя команд, ніхто не дав фальстарту і регата розпочалася. Майже всупереч законам фізики яхти прямують проти вітру, потім розвертаються і мчать до фінішу. Та бувалі морські вовки пояснюють, нічого містичного тут немає, в умілих руках судно плистиме в будь-якому напрямку.
За рахунок гідродинамічних та аеродинамічних сил, які діють на парус, яхта йде практично проти вітру. Якщо взяти напрямок вітру, то судно йтиме трішки під кутом,
– розповів головний суддя змагань Олександр Кошевий.
Визначену дистанцію раз за разом яхти проходили упродовж трьох годин. За результатами змагань, перемогу здобула команда "Old fashioned radio".