На початку грудня міністр закордонних справ Павло Клімкін на брифінгу в Івано-Франківську заявив, що "у нас є план запровадження візового режиму". Який це план – поки що невідомо, але останнім часом частіше за "візовий режим" можна почути "біометричний контроль".
Читайте також: "Укрзалізниця" може припинити залізничне сполучення з Росією
Указом Президента України Петра Порошенка біометрично контролювати почнуть з 1 січня 2018 року. Перший крок до візового режиму з РФ? Звучить логічно, але це не зовсім так. За словами військового ескперта Олега Жданова, біометричний контроль для іноземців, що перетинають кордон нашої держави – одна з вимог ЄС, а не щире бажання рухатися у напрямку візового режиму з агресором.
Але є ще дещо – електронні списки для громадян Росії, що також мають з'явитися 1 січня разом зі Святим Миколаєм. Кожен, хто має намір приїхати з РФ в Україну, повинен буде спочатку надати свої дані, а вже потім їхати. Чи не їхати, якщо у МЗС вирішать не пускати. Втім, до початку нового року залишилося небагато часу, і ми з вами на власні очі побачимо як це запрацює. Або не запрацює.
Як бачимо, візовий режим з Росією якщо і буде, то не скоро. Занадто багато там наших заробітчан, занадто багато родинних зв'язків, політичних та економічних непатріотичних інтересів. А якщо припустити, що ніщо не заважає нам впровадити візовий режим? Та ще й такий, як зі Штатами, тільки у цьому випадку ми були б у ролі США?
Щоб отримати візу в Штати потрібно: об'їхати кілька разів Шенгенську зону, зібрати купу документів, на які можуть навіть не подивитися, мати круту високооплачувану роботу і трьох дітей-немовлят, які лишаються в Україні на час поїздки, заплатити візовий збір у 160 доларів, заповнити анкету на 200 пунктів і довести на співбесіді, що ти не верблюд і що звалити в США назавжди – це не блакитна мрія твого життя.
То чому б і нам таке не зробити? По-перше, росіяни будуть серйозно ставитися до поїздки. По-друге, кількість російських верблюдів зменшиться. По-третє, у візі можна відмовити, а візовий збір не повернути. Матимемо поповнення українського бюджету за рахунок російських громадян – звучить смачно.
А загалом можна довго сперечатися про потребу у візовому режимі з РФ. Але для мене і багатьох українців відповідь однозначна. У нас війна, якщо раптом хтось забув.
Читайте також: Чорний список СБУ: кого і за що не пускають в Україну