Бо "у французів нічого не вийшло". От, власне, їх і збираються замінити росіяни. Така ідея вже звучала раніше, і в Європейському Союзі її розкритикували.
Радимо перечитати Лавров живе коштом олігарха Дерипаски та всюди катає свою коханку – розслідування
Росіяни хочуть замінити французів у Малі
Влада Малі начебто звернулася до російської приватної військової компанії (найімовірніше, мовиться про сумнозвісну ПВК "Вагнера"), аби та допомогла у боротьбі з терористами. Щонайменше, про це 25 вересня заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров у кулуарах Генасамблеї ООН.
Вони звернулися до приватної військової компанії з Росії. Бо, як я розумію, Франція хоче суттєво скоротити там свій військовий контингент, який повинен був, як усі розуміли, боротися з терористами,
– зацитували Лаврова у ТАСС.
Російський міністр додав, що у французьких військових "нічого не вийшло, і терористи там далі заправляють". Ба більше:
- "Малійська влада свої спроможності оцінила як недостатні без зовнішньої підтримки", а ця підтримка зникає "з боку тих, хто обіцяв допомагати".
- І, мовляв, саме тому малійці "звернулися до приватної російської військової компанії".
З іншого боку, буквально днем раніше, як писав Интерфакс, міністр закордонних справ Малі Абдулай Діоп після зустрічі з Лавровим у Нью-Йорку говорив, що не вважає за необхідне обговорювати з Росією питання про розташування у Малі сил російської ПВК.
Так само і в ЄС цю ідею зустріли без натхнення:
- Ще 13 вересня у ЗМІ повідомили, що Росія хоче доправити в Малі найманців.
- На те у відповідь Франція та Німеччина прозоро натякнули, що виведуть свої війська з африканської країни, якщо у ній зявляться росіяни.
Коротко про ситуацію в Малі
Малі – країна доволі велика (восьма за площею в Африці, населення – приблизно 20 мільйонів людей). Незалежною вона стала у 1960-х (від Франції). Відтоді у країні кілька разів шляхом перевороту змінювали владу.
- Востаннє це сталося фактично у травні 2021 року – тоді військові арештували президента Ба Ндао, прем'єр-міністра і главу міноборони.
- Що цікаво, у серпні 2020 у країні вже був переворот, а нині арештовані можновладці – представники так званого перехідного уряду.
Зауважимо, частину території країни контролюють ісламісти з радикального угруповання "Ансар-ад-Дін". А проте Франція у липні 2021 року на рівні президента заявила, що удвічі зменшить там свій військовий контингент.
Росіяни хочуть замінити французів у Малі: розташування країни на карті