Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на допис самого Лекса Фрідмана у соцмережі Х. На сторінці подкастера в ютубі 4 мільйони підписників. До слова, 1 грудня у столиці очікують на приїзд іноземних гостей. Кого саме – не розголошують, але відомо, що рух у центрі Києва обмежать.
Дивіться також Безпекові рішення "цими тижнями" й пакет на 725 мільйонів: Зеленський заінтригував у зверненні
Що відомо про можливу розмову Зеленського з Фрідманом
Я б хотів зробити тригодинний подкаст з Володимиром Зеленським. Я приїду до Києва для цього. Давайте зробимо це,
– коротко написав Фрідман.
У коментарях Зеленський відповів, що згоден на інтерв'ю та чекатиме на співрозмовника в Україні. Але окремого анонсу інтерв'ю поки немає на офіційних сторінках лідера держави.
Зеленський поговорить із Фрідманом / Скриншот 24 Каналу
Цікаво, що в коментарі під дописом набігли трампісти, які закликали не говорити з українським президентом. Утім, багато хто дякував за таку ініціативу та закликав поговорити та з простими українцями, щоб зрозуміти війну ще краще. Деякі подкастери запропонували Зеленському власні майданчики, щоб підтримати Україну. А один з коментаторів дорікнув, що Фрідман був в Україні 2022 року, але не виклав відео звідти, як обіцяв.
Хто такий Лекс Фрідман
Він працює в Массачусетському технологічному інституті, де досліджує штучний інтелект. Цікаво, що Фрідман має українсько-єврейське походження: родина переїхала до США у 1994 році, коли йому було 11. Хлопець народився у Таджикистані.
Подкаст Лекса Фрідмана з'явився 2018 року. Спершу там порушували тему штучного інтелекту, та згодом коло розмов розширили. Усі діалоги довгі – тривають від двох до чотирьох годин. Тож тригодинне інтерв'ю із Зеленським не є чимось особливим для Фрідмана.
На його сторінці подкаст охарактеризовано як "Розмови про природу розуму, свідомості, любові та сили".
Серед гостей були: Каньє Вест, Марк Цукерберг, Ілон Маск, Такер Карлсон, Ричард Докінз, Іванка Трамп. А також низка політиків – Дональд Трамп, сенатор лівих поглядів Берні Сандерс, президент Аргентини Хав'єр Мілей. На ютубі можна знайти його тригодинну розмову із Сергієм Плохієм, українським істориком з Гарварду.
Іще Фрідман цікавиться темами прибульців, шпигунів і таємних товариств. І навіть є членом такої собі Темної мережі інтелектуалів, яка виступає проти політкоректності та культури скасування (cancel culture).