Відповідну петицію раніше опублікували на сайті Офісу Президента, інформує 24 Канал. У ній понад 40 осіб та організацій звернулися до Володимира Зеленського.

Зверніть увагу Хотіли б відчути себе рівноцінними, – в Україні ЛГБТ-пара подала заявку на шлюб в Дії

Що відомо про петицію за реєстровані партнерства

Українці закликали публічно підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та сприяти ухваленню законопроєкту № 9103. Петиція за реєстровані партнерства набрала необхідні 25 тисяч голосів.

У документі йдеться, що ухвалення законопроєкту № 9103 розв'яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо.

Що цьому передувало

  • 13 березня цього року у Верховній Раді з’явився законопроєкт про цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар. Співавторами законопроєкту №9103 виступили 17 депутатів.
  • Депутати вважають, що війна актуалізувала цей законопроєкт. Це необхідно, щоб захистити права українських військових, оскільки деякі з них не можуть офіційно оформити свої стосунки, тому що їхні партнери однієї з ними статі.
  • Зареєструвати партнерства можна буде за відсутності однієї з осіб або поза межами органу реєстрації актів цивільного стану.
  • Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах, права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними. Він нагадав, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка, а в умовах воєнного стану Конституцію не можна змінити.
  • Втім, Кабінет міністрів напрацьовував варіанти рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.