Про це повідомив високопосадовець ЄС на умовах анонімності. За це рішення проголосувала навіть Угорщина, передає 24 Канал.

До теми "Це червоні лінії": Угорщина проти використання заморожених активів Росії на зброю Україні

Лідери ЄС політично домовилися передати заморожені активи Україні

В ході саміту ЄС очільники європейських держав ухвалили політичне рішення передати доходи, які генерують заморожені активи Росії, на військові потреби України. Усі 27 держав-членів проголосували за, навіть Угорщина.

Далі це рішення мають пропрацювати на рівні робочих груп і визначити, скільки саме грошей підуть на військові потреби для Києва.

Зараз робочі групи мають сісти за юридичний текст і подивитися, який саме відсоток, і чи будуть ці кошти йти до Європейського фонду миру. Але загальний принцип сьогодні погоджено,
– сказав співрозмовник.

Прокоментував інформацію щодо можливої передачі заморожених російських активів Україні на військову допомогу й голова Європейської Ради Шарль Мішель у соцмережі Х. Він заявив, що Євросоюз нарощує військову підтримку України, зокрема, боєприпасами, ракетами, системами ППО.

"Зараз ми переглядаємо прогрес у використанні несподіваних прибутків від заморожених активів Росії для України, включаючи військову підтримку", – пояснив він.

ЄС просунувся у питанні закупівлі снарядів для України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в етері телемарафону заявив, що європейці нарешті дійшли консенсусу, про який наша країна давно просила. Зокрема, це дозволити використовувати європейські гроші на закупівлю боєприпасів в третіх країнах.

"Бо спочатку європейці хотіли лише самі в себе купувати. Це дуже позитивна історія для захисту і розвитку національного виробника європейського, але це не розв'язувало проблему, тому що оборонна індустрія вона не здатна повністю задовольнити потреби України й, власне, європейські", – пояснив глава МЗС.

Він підкреслив, що наразі залишилося ще одне рішення ухвалити – це заборонити експорт снарядів виготовлених в Європі до третіх країн. За словами міністра, на цьому напрямку теж є просування.

Крім того, Кулеба розповів, що в Європі і Північній Америці відбувається процес розгортання нових ліній виробництва снарядів і виробництва іншого військового озброєння.

На жаль, активна фаза цього процесу почалася лише зараз, треба було починати не пізніше початку 2023 року, але процес рухається, нові потужності створюються,
– зауважив міністр.

Він також зазначив, що українські військові отримують значну частку того, що вироблено в Європі для захисту себе і всього європейського континенту.

Євросоюз посилить військову допомогу Україні

Єврорада закликає Раду ЄС продовжити працювати над передачею доходів від заморожених активів РФ задля фінансування військової підтримки України. Про це мовиться у висновках засідання європейських лідерів у Брюсселі, передає кореспондентка 24 Каналу.

У фінальному комюніке європейські лідери погодилися надавати всю необхідну допомогу стільки, скільки це буде потрібно. Євросоюз привітав ініціативу Чехії щодо закупівлі снарядів поза межами ЄС.

"Оскільки Україна здійснює своє невідчужне право на самооборону, їй терміново потрібні системи ППО, боєприпаси та ракети. У цей критичний момент Європейський Союз і країни-члени прискорять і посилять надання всієї необхідної військової допомоги", – мовиться у спільній заяві лідерів.

Європейські лідери також закликали посилити санкції проти Росії, Білорусі, Північної Кореї та Ірану. Вони наголосили на необхідності припинити обхід санкцій через треті країни та дочірні компанії. Євросоюз також пригрозив відповіддю Ірану, якщо надійде підтвердження, що країна передає балістичні ракети Москві.

Якщо Іран зробить це, Європейський Союз готовий відповісти швидко та в координації з міжнародними партнерами, зокрема новими та значними обмежувальними заходами проти Ірану,
– пишуть в документі.

Єврорада також засудила депортацію українських дітей та проведення псевдовиборів на окупованих територіях України й не визнає їхні результати.