Науковий прорив: штучний інтелект навчився виявляти потенційних самогубців

1448 Читать новость на русском
Депресія
Депресія / Фото з відкритих джерел

Американські науковці стверджують, що машинне навчання на основі даних сканування мозку може виявити людей, які готуються вчинити самогуство.

Такі неочікувані дані оприлюднило видання Science Alert.

Новий алгоритм визначив схильних до суїциду людей з точністю 91 %. Для цього вчені застосували методи машинного навчання для аналізу результатів МРТ-сканування потенційних самогубців. В результаті, з 34 учасників дослідження штучний інтелект безпомилково визначив 17 осіб з 17, які раніше намагалися звести рахунки з життям та лише один раз помилився на людині, яка таких думок не мала.

Читайте також: Науковці вказали на нове грандіозне досягнення штучного інтелекту

Наша остання робота унікальна, оскільки вона визначає концептуальні зміни, які пов'язані з суїцидальними ідеями і поведінкою. Це дає нам вікно в мозок, що проливає світло на те, як людина думає про самогубство,
– пояснив психолог Марсель Джаст з Університету Карнегі-Меллона.

Дослідники довели, що реакція мозку потенційних самогубців найбільш відрізнялася від реакції контрольної групи на словах "смерть", "жорстокість", "проблема", "безтурботність", "добре" і "похвала". Тобто в них спостерігалася висока активність в нижній частині тім'яної частки головного мозку – це саме та частина мозку, яка відповідає за емоційний стан.

"Подальше тестування цього підходу в більшій вибірці покаже, наскільки дані носять всеосяжний характер, а також покаже її здатність передбачати майбутню суїцидальну поведінку, і може дати лікарям в майбутньому спосіб виявлення, моніторингу та, можливо, втручання в поведінку особистості з суїцидальними думками", – зазначив старший дослідник Девід Брент з університету Піттсбурга.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук