Поліція Іспанії з'ясувала, звідки відправляли листи з вибухівкою

Більшість із надісланих пакетів вдалося знешкодити, хоча внаслідок спалаху одного з пристроїв постраждав співробітник українського посольства. Поліція Іспанії з'ясувала, що шість листів із вибухівкою було відправлено з північного міста Вальядолід.

Читайте також "Останнє, що може Росія": Яковина припустив, навіщо в Іспанії розсилають листи з вибухівкою

Агенти ще не встановили особу відправника, що, за словами джерел газети, буде важко зробити. Листи були кинуті до поштових скриньок, де немає камер відеоспостереження.

На думку Національного суду, який розслідує справу, всі листи із бомбами "мають одне походження".

Водночас жодна особа не була ідентифікована як відправник пакетів, повідомило джерело, яке побажало не називати свого імені.

Поштовий тероризм в Іспанії: останні новини

  • 30 листопада у Мадриді на території посольства України в Іспанії стався вибух. Небезпечний пристрій був захований у листі-бандеролі та надійшов на адресу посла України – Сергія Погорельцева.
  • Ввечері стало відомо, що атака проти українських дипломатів у Мадриді була не єдиною. Того ж дня пакунок із, імовірно, вибуховим пристроєм отримала у Сарагосі іспанська компанія Instalaza.
  • Очевидно, що за цим тероризмом стоять російські спецслужби.
  • Глава уряду Іспанії Педро Санчес, а також Міністерство оборони й авіабаза Торрехон-де-Ардос отримали два вибухові пристрої. У Національній поліції країни повідомили, що конверт з вибухівкою, надісланий Санчесу, виявили та знешкодили ще 24 листопада. Тоді як Міноборони отримало такий лист 1 грудня.
  • У міноборони Іспанії прокоментували посилки з вибухівкою. У відомстві зазначили, що країна й надалі підтримуватиме Україну у війні з Росією та продовжить надавати фінансову та військову допомогу нашій державі.

До теми – конверти з вибухівкою надіслали прем'єру Іспанії та в Міноборони: дивіться відео