Китай хоче продовжувати стратегічну та прагматичну співпрацю із Білоруссю. Про це за результатами зустрічі розповів 24 Каналу кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Дивіться також Лукашенко в Пекіні назвав Сі Цзіньпіна другом, а той похвалив його "соціальну гармонію"

"За словами МЗС Китаю, країна хоче продовжувати стратегічну та прагматичну співпрацю із Білоруссю. Сі під час прийому заявив, що після попереднього візиту Лукашенка відносини між двома країнами зміцнилися. Лукашенко сказав, що Сі залишатиметься надійним партнером", – відзначив заяви зустрічі експерт-міжнародник.

Співпраця Китаю та Білорусі

Станіслав Желіховський, аналізуючи заяви Сі та Лукашенка, відмітив важливу фразу білоруського диктатора.

Розвиток комплексного та всебічного стратегічного співробітництва між Білоруссю та Китаєм є результатом ідеологічної схожості і наслідком подій на міжнародній арені. Тобто фактично цю зустріч ми можемо розглядати як інші попередні. Та "вісь зла" продовжує формуватися, зустрічі відбуваються,
– сказав він.

Лукашенко приїхав до Китаю: дивитись відео

Як наслідок, на думку експерта, може посилитися атака Росії на Україну чи станеться певного роду обхід санкцій Заходу. Загалом це укріплює співпрацю Китаю та Білорусі. Демонструє, що світ опинився у міжблоковому протистоянні і є ймовірність серйозного конфлікту.

"Ми нічого не можемо зробити, бо ці диктатори опинилися у власній бульбашці інформаційного та ідеологічного характеру. Фактично Заходу нічого не залишається, як укріплюватися, надавати Україні все більше озброєння. Загалом треба бути готовими, що боротьба з цією "віссю зла" може розтягнутися на роки", – припустив Желіховський.

Другий візит Лукашенка до Китаю: що відомо

  • Алєксандр Лукашенко прибув до Китаю 3 грудня. Попередньо повідомлялося, що він планує обговорити із Сі Цзіньпіном питання торговельно-економічного, інвестиційного та міжнародного співробітництва.
  • Вже 4 грудня Сі та Лукашенко зустрілися особисто. Білоруський диктатор назвав главу Китаю другом, а той своєю чергою заявив про зміцнення "політичної взаємодовіри".
  • Як повідомляли наближені до самопроголошеного білоруські ЗМІ, Лукашенко та Сі Цзіньпін говорили 3 години, а потім обмінювалися подарунками. Лукашенко отримав яблука, а Сі – шоколад.