Луценко підписав заяву про відставку сьогодні, 29 серпня, у прямому ефірі під час інтерв'ю Дмитру Гордону.
Важливо: Які справи "зливав" Луценко: заява представника ГПУ
Прошу звільнити мене з посади генерального прокурора за власним бажанням,
– йдеться у заяві Луценка.
Згода на звільнення Луценка
Заява Луценка про відставку
Луценко підписав заяву про відставку у прямому ефірі: відео
Чиновник відзначив, що після підписання заяви відчуває полегшення, адже "робота генерального прокурора – це 24 години на добу".
Згодом до Верховної Ради надійшов проект постанови про надання згоди на звільнення президентом України Луценка з посади Генерального прокурора України. Відповідний документ подав український гарант Володимир Зеленський. Проект постанови зареєстровано за номером 1018. Щоправда, його тексту наразі на сайті українського парламенту немає.
Юрія Луценка призначили генеральним прокурором України 12 травня 2016 року.
За словами Луценка, увечері 29 серпня він відзвітує про свою роботу перед профільним комітетом новообраної Ради ІХ скликання. Окрім того, він хоче виступити з трибуни парламенту, аби озвучити підсумки того, що зробив на посаді за 3 роки.
Які помилки зробив Луценко на посаді генпрокурора: дивіться відео
Чому Луценко не пішов з посади генпрокурора раніше?Зеленський запропонував Луценку піти у відставку ще в день інавгурації, 21 травня. Генпрокурор заявив, що за посаду не тримається, але з ГПУ не піде. Він обіцяв написати заяву після дострокових парламентських виборів і формування нових уряду та прокуратури. 11 червня президент вніс постанову про звільнення, яку нардепи не підтримали.
Після оприлюднення результатів парламентських виборів Володимир Зеленський сказав, що має намір призначити нового генпрокурора та натякнув, що ним точно не буде Юрій Луценко.
Згідно із законом, Верховна Рада призначає генпрокурора за поданням Президента України. Якщо прокурор не виконує свої обов'язки належним чином, парламент може виказати недовіру та звільнити його з посади.