У мережі каналів, якими керує "активіст", – приблизно 80 тисяч підписників. Про це розповів 22 листопада аналітик організації "Інтерньюз-Україна" Віталій Рибак. Слід зазначити, що кількість усіх спільнот Стахіва не може не дивувати.

До теми Львівському антивакцинатору Остапу Стахіву обрали жорсткий запобіжний захід

Стахів, групи, мережа, підписники, вайбер, Viber, антивакцинатор, коронавірус
Список спільнот Стахіва у вайбері / Фото MediaSapiens

Скільки в нього підписників

Окрім цього, звернули увагу на діяльність антивакцинатора в інших соціальних мережах. Де та скільки в нього підписників:

  • фейсбук – 90 тисяч підписників;
  • канал на ютубі – 65 тисяч підписників;
  • телеграм-канал – 25 тисяч підписників.

Проте на думку фахівця, псевдоактивіст все ж найбільше просуває свою пропаганду у вайбері. Там у нього, окрім основного каналу, є ще й 24 регіональні чати. Загалом у них – орієнтовно 77 тисяч підписників.

Стахів, групи, мережа, підписники, вайбер, Viber, антивакцинатор, коронавірус
Кількість підписників у різних містах / Інфографіка MediaSapiens

Що там публікують

Звичайно, на цих сторінках переважно постять антивакцинаторську пропаганду. Однак учасники "руху" Стахіва також використовують групи у вайбері для координації майбутніх акцій протесту.

Зокрема, наразі там найбільше обговорюють один із таких протестів, який заплановано на 24 листопада. Слід зазначити, що частину публікацій Стахіва соцмережі можна побачити з позначками "фальшива інформація". Проте кількість підписників у нього все ж зростає.

Стахів, групи, мережа, підписники, вайбер, Viber, антивакцинатор, коронавірус
Публікація Стахіва із позначкою про фейк / Фото MediaSapiens

Головне про Стахіва та оголошення підозри йому

Чоловік почав набирати популярність на початку пандемії коронавірусу. Він одразу почав публікувати "спростування" самого факту пандемії, а згодом став і противником вакцинації. Вже на початку листопада він був одним із організаторів акції протесту коронавірусних скептиків.

Ним зайнялася Служба безпеки

Згодом депутати звернулися в СБУ через дії Остапа Стахіва. Народні обранці повідомили, що активність провокатора може призвести до повалення конституційного ладу в Україні. Це пояснили ймовірним керуванням "руху" з Росії.

16 листопада у помешканні провокатора провели обшуки. Правоохоронці знайшли неспростовні докази причетності Стахіва до злочину, який йому інкримінують. Того ж дня СБУ оголосила підозри йому та громадянину Росії Михайлові Милостивому. Там мовилося, що ці особи намагалися захопити владу в країні.

Намагався уникнути суду

Після обшуків псевдоактивіст робив усе, щоб уникнути затримання. Зокрема, заявляв, що нібито погано почувається. Проте львівські медики не бачили підстав для госпіталізації.

Згодом Стахів навіть поїхав у Сваляву, на Закарпаття. Відтак не з'явився за засідання суду й попросив лікарів місцевої лікарні його госпіталізувати. Проте план провалився, оскільки правоохоронці знайшли "антивакса" й доставили в суд. Там йому обрали запобіжний захід – перебування під вартою з можливістю внесення майже мільйона гривень застави.