Раніше Дмитрук вже відкрито вимагав відставки Ситника. В Раді цього нардепа вважають людиною міністра внустрішніх справ Арсена Авакова.

Увага Офіс Президента "дав задню", щоб не позоритись на весь світ, – Шабунін про звільнення Ситника

До того ж, Дмитрук хотів брати на поруки заступника голови Офіс Президента Олега Татарова, який також атакує НАБУ.

В понеділок, 1 березня, на тлі візиту до Києва одного з головних дипломатів ЄС, Дмитрук почав вимагати позачергового засідання для відставки голови Ситника. Він же і координував процес.

Саме він отримав у спікера підписні листи. Робити таке під час візиту в Україну президента Європейської Ради – це свідомо руйнувати стосунки України з ЄС,
– вважає голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Збіг чи провокація

Жодних випадковостей в такому збігу у часі не може бути – вважають в опозиційних фракціях. І такі показові дії колег називають провокацією з метою дискредитувати Україну і підставити президента, який особисто гарантував Ситнику незалежність.

До того ж деякі з депутатів почали поширювати меседж, мовляв, відставку Ситника погодили з іноземними партнерами.

До того ж, начебто на його місце планують призначити колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку. Втім сам Рябошапка називав таку інформацію елементом провокації й фейком. І запевнив, що йти в НАБУ не планує.

Це абсолютний фейк. Я ні з ким цю тему не розмовляв і не збираюся розмовляти до того часу, поки Артем Ситник залишається на посаді до завершення свої каденції,
– запевнив Рябошапка.

Що каже Кабмін

Напередодні Кабінет міністрів ініціював законопроєкт, який має усунути правову колізію в питанні призначення та звільнення голови НАБУ. Він передбачає, що у разі відсторонення Артема Ситника, його повноваження виконуватиме його перший заступник Гізо Углава.

​Увага Спроби депутатів зібрати підписи є незаконним зміщенням Ситника, – юрист

Документ вже розкритикували за те, що в ньому фактично прописано звільнення чинного директора НАБУ, а документ ще не погодили із МВФ. Міністр юстиції, який і є одним з головних авторів ініціативи, вважає, що "невизначеність треба виправляти".

"Прямо таке звільнення не прописане, хоча ідея полягає в припиненні повноваження Ситника і передачі повноважень першому заступнику", – пояснив Малюська.

В антикорупційному і правоохоронному комітеті Ради законопроєкт критикують. Кажуть, виникне інша колізія, і НАБУ отримає одразу 2 спірних очільників – не зовсім законно звільненого директора і не зовсім законно призначеного керівником його заступника.

Зверніть увагу Звільнити Ситника – наплювати на європейських партнерів, – журналістка про збір підписів у Раді

Станом на сьогодні збір підписів за скликання спецзасідання для звільнення Ситника припинили. Нардепи попереджають: вдасться чи ні, а чергова спроба звільнити очільника НАБУ стане маркером того, має влада намір боротися з корупцією на ділі чи лише на словах.

Дивіться відео сюжету про відставку Ситника:

Звільнення Ситника: головне

  • Конституційний Суд 28 серпня 2020 року визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника на посаду директора НАБУ.
  • Кабінет Міністрів 26 листопада 2020 року підтримав законопроєкт про право Верховної Ради змінити очільника НАБУ.
  • У лютому 2021 року в ЗМІ з'явилося повідомлення, що на звільненні Ситника нібито наполягав президент Володимир Зеленський.
  • Вже 2 березня 2021 року голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що депутати почали збір підписів на проведення позачергової сесії для звільнення Ситника.