Ціль МАГАТЕ – демілітаризація ЗАЕС шляхом виведення російських військ. Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

До теми Глава МАГАТЕ в Києві зустрівся із Зеленським: президент озвучив йому ризики щодо ЗАЕС

росіяни розташувались на ЗАЕС

За словами Кулеби, нині на станції є російські військові, представники "росатому" та пропагандистські журналісти.

Всі вони мають забратися звідси, тому що це єдина надійна гарантія того, що ситуація на ЗАЕС повернеться під український міжнародний контроль і буде гарантована ядерна безпека на цьому об'єкті. Будь-які інші способи, інші шляхи вирішення цієї ситуації не матимуть ефекту,
– зазначив глава МЗС.

Він наголосив, що рішення, якого зараз добивається росія – коли присутність її де-факто на станції буде визнана. Але МАГАТЕ буде здійснювати контроль за їх ядерною безпекою. Це напівзахід, який не гарантує ядерної безпеки і залишає важіль ядерного шантажу в руках країни-окупантки.

У чому небезпека такого розвитку подій на ЗАЕС

Кулеба розповів, що небезпека в тому, що ситуація з ядерною безпекою вийде з під контролю.

"росіяни будуть розводити руками, як завжди розказувати, що це не вони, що це чомусь сталося, але не через них і світ опиниться перед загрозою ядерної катастрофи, набагато більшої за масштабами аніж аварія на Чорнобильській станції", – зазначив він.

Ризики місії МАГАТЕ

Глава МЗС додав, що росіяни категорично відкидали можливість МАГАТЕ і домовленість про те, що місія є можливою, була досягнута лише минулого тижня.

З того часу тривають приготування, ви розумієте, що йдеться про перетин лінії фронту, і ми бачимо, що МАГАТЕ дуже ретельно готується до цього, ми готуємося, тому що з точки зору гарантування безпеки цієї місії, все має бути бездоганно. І щойно всі безпекові умови будуть створені – місія МАГАТЕ потрапить на ЗАЕС,
– підкреслив Кулеба.

За його словами, ризикувати людьми, яких росіяни можуть просто розстріляти, вбити по дорозі, не можна. Тому зараз вони працюють саме над тим, щоб був створений безпечний коридор доступу на ЗАЕС для місії МАГАТЕ.

"Україна абсолютно зацікавлена в тому, щоб ця місія відбулася якнайшвидше", – підсумував Кулеба.

МАГАТЕ їде на ЗАЕС: що відомо

Варто переглянути – Нові супутникові знімки ЗАЕС, на якій є пошкодження: дивіться відео