Насправді цей візит влаштований не просто так. Голова центру політичних студій "Доктрина" Ярослав Божко розповів 24 Каналу, що Макрон намагається скористатись шансом налагодити свої контакти.

Дивіться також Російська "могутність" похитнулася: як держави з ОДКБ мінімізують вплив Кремля

Яка мета Макрона

Еммануель Макрон зустрівся із президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим. Лідер Франції похвалив свого колегу за відмову допомагати Росії на війні проти України.

Макрон є одним із тих французьких політиків, які все ще висувають на перший план Францію як актора міжнародної політики першого рівня. На рівні з, наприклад, Сполученими Штатами та Великою Британією,
– зазначив Ярослав Божко.

Тож Макрон не упускає моменту, аби розгалузити свою гру та свої контакти. До прикладу, там, де у США щось може не вдаватись, часто успіху можуть досягнути або Франція, або згадана також Велика Британія.

Зокрема, це можна було простежити на прикладі підтримки Вірменії Францією. Відбувалось це ще задовго до того, коли Вірменія стала союзником Сполучених Штатів.

"Це спроба провадити певну автономну, хоч усе ще західну, політику. Це накладається на інтерес держав Центральної Азії, які досить чітко відмаркували повномасштабні небезпеки щодо російської експасії на пострадянський простір", – зауважив Божко.

Відбулось це після початку великої війни в Україні. Тоді Казахстан майже одразу вдвічі збільшив оборонний бюджет. Іншою вигодою для центральноазійських країн є ослаблення Росії в цьому регіоні та на Кавказі.

Ярослав Божко про мету приїзду Макрона до Казахстану: дивитись відео

"Для Макрона та деяких інших важливих гравців це досить важлива ситуація. Адже вихід Росії як партнера з Центральної Азії означатиме або швидкий монопольний захід Китаю, або активізацію Заходу в регіоні", – підкреслив Божко.

Очевидно, що Сполучені Штати та Європа не хотіли б сценарію, в якому Росію повністю б замінив Китай. Тому змушені діяти там самостійно.

Яка політика Казахстану щодо Росії

  • У четвер, 19 жовтня, стало відомо, що Казахстан заборонив експорт товарів подвійного призначення у Росію. Загалом мовилось про 106 товарів, які росіяни потенційно можуть використати на війні проти України. Про це стало відомо зі слів віцеміністра торгівлі та інтеграції Казахстану Кайрата Торебаєва.
  • Оскільки великою мірою обходити санкції Росії допомагав Казахстан – таке рішення стало втратою колишніх можливостей країни-агресорки.
  • Однак менш ніж за тиждень у Міністерстві торгівлі та інтеграції Казахстану почали говорити відмінні речі. Зокрема, там повідомили, що всі торговельні питання з Росією вирішує Договір про Євразійський економічний союз. У такий спосіб відомство спростувало слова віцеміністра, зазначивши, що заборони на експорт товарів до Росії не було.