Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко на брифінгу щодо справи Гандзюк.

Читайте також: Хто такий Владислав Мангер та чому його підозрюють в організації вбивства Гандзюк

"Навіть в цій ситуації, після підозри у вчиненні вбивства, ми не маємо права затримати його, а можемо тільки запросити його добровільно прибути до Печерського суд", – сказав Луценко.

Генпрокурор переконаний, що Мангер прийде до суду зі своїми захисниками. Там йому оберуть запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Чинна Конституція України передбачає, що людину можна затримати лише за таких умов:
- якщо вона готується до вчинення злочину;
- безпосередньо під час скоєння злочину;
- якщо одразу після скоєння злочину на певну особу вказують присутні.

Якщо ж Мангер відмовиться прийти до суду самостійно, то правоохоронні органи звернуться до суду, аби примусово його туди доставити.

Окрім того, Луценко наголосив, що саме Мангер був замовником і частково організатором вбивства Катерини Гандзюк.

Він є вершиною цього злочину. Саме він замовив і частково організував за допомогою свого фінансування цей злочин,
– сказав генпрокурор.

11 лютого Генеральна прокуратура України оголосила підозру Владиславу Мангеру в організації вбивства Гандзюк. Йому інкримінують вчинення злочинів за статтями "Організація вбивства, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб" та "Умисне вбивство".

Що відомо про напад і смерть Катерини Гандзюк?31 липня у Херсоні облили сірчаною кислотою Катерину Гандзюк – відому активістку та радницю мера міста. Жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано. 4 листопада Катерина Гандзюк померла.

22 серпня голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Четверо із них уже зізнались у причетності до злочину. Справу розслідують як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення".

Як Мангер може бути причетним до вбивства Гандзюк?Батько Катерини Віктор на засіданні ТСК звинуватив у причетності до замовлення вбивства його доньки голову Херсонської облради Владислава Мангера, голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. За його словами, усі три чиновники співпрацювали з офіційним підозрюваним в організації злочину Левіним на кримінальне прізвисько "Москал-молодший". Сам Левін втік за кордон, його оголошено в розшук.

Сам Мангер заявив, що не має ніякого зв’язу з Левіним. Проте, журналісти з'ясували, що його радник і юрист Андрій Мурашкін за тиждень до нападу на Гандзюк за безцінь віддав в оренду Левіну готель Oasis Beach на березі моря Чорного моря у селищі Лазурному.

Окрім того, Гандзюк звинувачувала обласну владу у причетності до незаконної вирубки лісів у регіоні, а Владислава Мангера у покриванні цього нелегального бізнесу. Активістка називала його організатором херсонського антимайдану та "ставлеником криміналу".

Що відомо про голову Херсонської ОДА Владислава Мангера: