Згідно з інформацією, окупанти вже анонсували "націоналізацію", а де-факто – викрадення 34 суден. Вони весь цей час залишалася в порті Маріуполя.

Важливо Путін віддав наказ захопити Луганську область до 1 червня, Донецьку – до 1 липня

Відомо, що вже розпочато процес їх перейменування та зміни прапорів.

Також Петро Андрющенко розповів, що на судно РМ3 Росії було завантажено 2,5 тисячі тонни рулонної сталі. Усе крадене вирушило в порт Ростов-на-Дону.

Депортація

Радник мера Маріуполя розповів, що тільки за вчора, 30 травня 2022 року, до "фільтраційного" пункту села Безіменне було доставлено 320 маріупольців, зокрема 32 дитини. А з самого села до російського міста Таганрога окупанти депортували 345 маріупольців, зокрема 37 дітей.

Окупаційна влада розпочала процес встановлення та збору безпритульних дітей Маріуполя. Попередньо, це діти, що втратили або загубили батьків під час окупації Маріуполя,
– повідомив Петро Андрющенко.

"Зокрема відомо, що близько 15 дітей, яким надали прихисток маріупольці за адресою проспект Меотиди, 18, – було забрано російськими військовими та вивезено у невстановленому напрямку. Наразі ми працюємо над встановленням місця призначення та утримання наших нових сиріт та загублених дітей", – додав Андрющенко.

Останні новини з Маріуполя

  • Російська окупаційна влада проводить паспортизацію населення в українському Маріуполі. У знищеному місті цинічні загарбники розпочали прийом документів для отримання російського паспорта.
  • Україна має інформацію щодо умов утримання українських захисників Маріуполя, яких вивезли на окуповані території. Однак оголошувати деталі українська влада не може.
  • Мешканці Маріуполя опинилися у полоні російських окупантів. У них немає змоги покинути місто, щоб не пройти через "фільтраційні" табори, які створили російські загарбники. Росіяни, фактично, оточили Маріуполь "фільтраційними" таборами, через які немає можливості виїхати на підконтрольну Україні територію. Відтак місто "закрите".
  • У Маріуполі виявили ще низку масових поховань загиблих мирних мешканців міста. На кладовищі поховання в траншеях маскують як нібито індивідуальні.

До теми – Петро Андрющенко про примусову депортацію з Маріуполя: дивіться відео