Таку думку 24 Каналу озвучив проректор УКУ, політолог Дмитро Шеренговський. Він зауважив, що раніше Майк Джонсон голосував проти надання допомоги Україні.
До теми У Сенаті США хочуть відокремити допомогу Ізраїлю від фінансування України
Консенсусу ще немає
Дмитро Шеренговський зазначив, що наразі консенсусу щодо такої пропозиції нема. Це особиста позиція Майка Джонсона та його крила у Республіканській партії. Є конгресмени, які не підтримують таку ідею.
Насправді нам було б найбільш вигідно, якби ця допомога не була розділена. Тому що конгресменів і з боку Демократичної партії, і з боку Республіканської партії, які більш лояльно ставляться до Ізраїлю, більше, ніж тих, які лояльніше ставляться до України,
– пояснив він.
У випадку, якщо підтримку розділять, то рішення про надання окремого пакету допомоги Україні може затягуватись у часі, припустив політолог.
Коли Майк Джонсон був конгресменом, то завжди голосував проти допомоги Україні. Однак зараз він спікер Конгресу США, тому повинен презентувати загальну точку зору. Найімовірніше, з цього приводу будуть дискусії.
Новий спікер Конгресу США: головне
- Після відставки Кевіна Маккарті нового спікера Конгресу США не могли обрати 22 дні. Вже 25 жовтня новим спікером став Майк Джонсон. За нього проголосували 220 республіканців, однак він не отримав жодного голосу від демократів.
- Майк Джонсон під час інавгураційної промови заявив, що готовий підтримувати Україну. Однак він підкреслив, що наша держава не отримуватиме від США допомогу просто так. Для цього Україна буде зобов'язана виконувати певні умови.
- Згодом група сенаторів-республіканців запропонувала розділити пакети допомоги Ізраїлю та Україні. Вони представили окремий законопроєкт, який передбачає надання військової допомоги Ізраїлю на 14,3 мільярда доларів. Підтримка України туди не входить.